SITE UPDATE / STRÁNKA SA AKTUALIZUJE / WAITING FOR NEW DATA

Po vydarenej sezóne a titule v predstihu vám prinášame krátky rozhovor s Michalom Mičkom, trénerom úspešnej U-19 FK Poprad.
Článok vznikol ešte pred menovaním Michala do pozície hlavného trénera A-mužstva (pozn. red.)

Pán tréner blahoželáme k sezónnemu triumfu, zrejme ste do sezóny šli s týmto cieľom?
 Ďakujeme, cieľov pred sezónou sme mali viacero. Ale áno, tým tímovým bolo prvenstvo v súťaži.
Prvenstvo v tabuľke v pomerne veľkom predstihu a tímové štatistiky hovoria za všetko, čo týchto chlapcov čaká v najbližšej dobre a po ukončení súťaže?
 Tešíme sa z toho, že sa nám to podarilo 4 kolá pred koncom. Traja hráči už pravidelne nastupujú za naše áčko a tak sa budú môcť sústrediť už len na jednu súťaž. Ostatní budú samozrejme nastupovať vo zvyšných kolách. A potom sa uvidí, všetci vieme, že možné scenáre sú dva. Ja som optimista a verím v návrat do 1.ligy.
Veríme, že motivácia vyhrávať neopadne, naopak, môžu sa hrou naozaj baviť, čo by ste na výkonoch svojich zverencov vyzdvihli a naopak, čo ešte musia zlepšiť?
 To je pravda, dúfam, že to tak aj bude a chalani si to budú užívať hlavne dobrými výkonmi. Chceme dať priestor aj mladším hráčom. Čo by som chcel vyzdvihnúť je určite tímový duch a nezlomnosť, dokazujú to hlavne posledné zápasy, ktoré sme museli otáčať v záveroch. S trénerom Sabom sme dosť kritickí, priestor na zlepšovanie je stále dosť veľký. Mnohí si musia uvedomiť, že seniorská kategória je nová etapa a ešte len teraz budú musieť začať makať.
Veríme, že postúpi aj seniorský tím, čo bude pre vás výzvou pred prípadným návratom do prvej ligy?
 Ako som už spomínal, verím v návrat do ligy. V tomto prípade nás čaká náročné predsezónne obdobie. Výzvou bude dať dokopy káder a pripraviť ho tak, aby bol schopný konkurencie.