logologo_small
FK POPRAD

Zhodnotenie uplynulého víkendu

štvrtok, 28.10.2021|Posledná aktualizácia 28.10.2021 18:45

Muži a dorastenci odohrali plnú porciu zápasov, ženské Áčko deklasovalo Považskú Bystricu 7:0

autor: Jakub Bobovič, zdroj: sportnet.sme.sk

A-mužstvo, zápas hodnotí tréner Vladimír Lajčák :

V nedeľu sme odohrali ťažký zápas v malebnej dedinke pod Dargovom, žiaľ v krajne neprajnom prostredí, na malom a zlom ihrisku, ale s dobrým a skúseným súperom. Kalša je jeden z projektov, pri ktorom niekto dá do futbalu peniaze, zaplatí dobrých hráčov a dokazuje si ego. Vážim si všetkých ľudí, ktorí investujú do futbalu svoje peniaze, energiu a čas, ale zároveň si myslím, že tretia liga sa má hrať v iných podmienkach i inej atmosfére.

Vedeli sme do čoho ideme a pripravovali sme sa nie na hru, ale na boj. Ihrisko rozmermi ani povrchom neumožňovalo kombinačnú hru a tak sme sa sústredili na elimináciu hry súpera so snahou vyťažiť niečo z rýchlych protiútokov.

Prvá časť plánu sa nám darila, súper si z množstva rohov, trestných kopov (hlavný rozhodca sa najmä v druhom polčase prispôsobil) a autov do šestnástky (ihrisko bolo extrémne úzke) vypracoval v prvom polčase dve gólovky, no tie nepremenil a množstvo ďalších ťažkých situácii dokázali naši hráči ustáť. My sme mali jedinú šancu, no Barnáš namiesto strely zo siedmich-ôsmich metrov zvolil prihrávku, na ktorú nebol Matalík pripravený a tak nezakončil optimálne.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci stále hrozili zo štandardiek, opäť sa dostali do nebezpečných situácií, no od sedemdesiatej minúty im začali dochádzať sily a nedokázali už vyvíjať taký tlak na našich hráčov. Vyplynulo z toho viacero našich akcií, žiaľ nedotiahnutých, alebo nedôrazne zakončených. V 85. minúte však dostal výbornú kolmú prihrávku Kaprál, vyhral bežecký súboj a šiel sám na brankára. Skúsený Kolbas ho vychytal, no na naše šťastie striedajúci Bryndza istil akciu, získal odrazenú loptu, nesplašil sa, pripravil si loptu na zakončenie a výborne umiestnil do dolného rohu bránky.

Domáci i rozhodca potom stupňovali tlak, ktorému sme dobre odolávali až do 93. minúty, keď Krakovského výborne kopnutý trestný kop po ruke, ktorú videl iba rozhodca, skončil v sieti. Minuli ho dve hlavičkujúce dvojice, čo pomýlilo brankára, ktorý nestačil zareagovať.

S remízou boli v podstate všetci spokojní, no záver bol aj tak nechutný. Náš trochu frustrovaný brankár povedal nešťastnú vetu o dedinčanoch, čo vydráždilo domáceho stredného útočníka a začalo sácanie, invektívy, ataky i obrana. Našťastie veľa hráčov zachovalo chladnú hlavu a zabránilo inzultácii či bitke, ktorá reálne hrozila. Dosť dlho, lebo do diania sa zapájali ďalší a ďalší bojovníci z radov divákov i domácich funkcionárov. Už keď sa zdalo, že je všetko urovnané nastúpil prezident klubu, ktorý je údajne zväzovým funkcionárom.... I jeho sa nakoniec podarilo spojenými silami domácich i našich aktérov neutralizovať a nakoniec sme sa v akom-takom mieri rozišli.

Incident bol úplne zbytočný, pretože samotný zápas sa hral dôrazne, ale fér a za 90 minút sa vyskytol iba jeden nebezpečný zákrok, aj to od preexponovaného domáceho hráča, nie s úmyslom zraniť. Domáci majú mužstvo zložené prevažne z hráčov nad tridsať rokov s ligovou, či druholigovou minulosťou, sú na podmienky výborne adaptovaní a hrajú veľmi účelný a efektívny futbal, my sme sa snažili presadiť rýdzo športovými prostriedkami, takže takýto záver si tento zápas nezaslúžil.

Škola pre našich mladých hráčov to určite bola, v zápase i po zápase. I mladý brankár si v budúcnosti určite rozmyslí, čo, kedy, kde a ako povie.

U-19 si so Senicou poradila, mladší dorastenci na rovnakého súpera nestačili
    autor: Timea Kusnyírová
    23.10.2021
    14:00
    NTC Poprad - Tatranská Lomnica - UT (Vysoké Tatry)

Hodnotenie asistenta trénera U-16 Ladislava Melikanta :

"Naši zverenci začali zápas s domácimi hráčmi chybou už v prvej minúte. Zaskočila nás prílišná agresivita domácich, z ktorej pramenil hneď gól v našej sieti. Od 10. minúty sme prevzali iniciatívu my, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól po individuálnej akcii Frankoviča. Naša hra bola úspešná po krídelných priestoroch. Po jednej z nich sme po šikovnej prihrávke medzi domácich stredných obrancov mali veľkú šancu, ktorá skončila strelou nad bránu. Cez prestávku sme našich hráčov nabádali k aktivite, aby sme zápas doviedli do víťazného konca. V druhom polčase sme domácich dostali pod tlak, ktorého výsledkom boli naše dve šance, po ktorých lopta tesne minula bránu. Pri útočnej snahe sme nechali voľné okienko v obrane, keď súper z ojedinelej akcie po centri z pravej strany skóroval strelou k tyči. Hneď z následnej akcie súpera rozhodca po spornej situácii v našom pokutovom území nariadil pre domáce mužstvo pokutový kop, ktorým domáci uzavreli skóre na 3:1. Naši chlapci podali oduševnený výkon, no sklamali sme v koncovke. Z výsledku zápasu sme sklamaní, ale odhodlaní byť úspešní v najbližšom zápase."