Ženy vyzvali exotického súpera z Botswany

Náš ženský futbalový tím odohral prípravný zápas s exotickým súperom. Zverenky trénera Slavomíra Šoltýsa si v NTC Poprad zmerali sily s reprezentáciou Botswany. V zaujímavej medzinárodnej konfrontácii sme prehrali 0:2. Vzácna návšteva z Afriky bola na Slovensku v rámci projektu UEFA Assist, ktorého poslaním je vzájomná spolupráca dvoch zväzov z rozdielnych konfederácií. Ženská reprezentácia Botswany odohrala na štadióne NTC v Poprade počas dvanásťdňového pobytu celkovo tri zápasy. Okrem žien FK Poprad to boli aj ženy Partizána Bardejov a juniorky 1. FC Tatran Prešov.

FK Poprad ženy - Botswana
FK Poprad ženy – Botswana

mali priveľký rešpekt

„Keď sme dostali ponuku hrať s družstvom Botswany, veľmi som sa potešil. Takéto stretnutia sa neodmietajú a ešte na štadióne NTC. Dievčatá hrali na tomto štadióne prvýkrát a bolo to niečo nové. Tento zápas mal byť len generálkou na prvý majstrovský zápas, ktorý nás čaká 18. augusta na Myjave. Zápas sme odohrali hlavne v prvom polčase s priveľkým rešpektom a z toho pramenil aj prvý gól. V druhom polčase sme sa trochu osmelili a dostávali sa viac do hry. Výsledok z tohto zápasu nebol dôležitý. Kvalita družstva Botswany bola, akú čakáme v prvom súboji majstrovského zápasu,“ povedal tréner žien FK Poprad Slavomír Šoltýs.

Naše hráčky sa premiérovo predstavia medzi prvoligovou elitou. Prvý majstrovský zápas odohrajú už v nedeľu v Myjave.

„Postúpili sme do prvej ligy a do každého zápasu nastúpime s pokorou, ale aj vážnosťou pobiť sa o každý bod. Dôležité budú pre nás hlavne domáce zápasy. Ambície? Aby sme fungovali ako tím FK Poprad počas celého súťažného ročníka,“ dodal Šoltýs.