Jesennú časť súťažného ročníka 2019/2020 majú za sebou už aj naše ženy. Zverenky trénera Slavomíra Šoltýsa dosiahli v uplynulej sezóne historický klubový úspech, keď sa prebojovali medzi prvoligovú elitu. V desaťčlennom polotóne sa naše futbalistky postupne etablovali a napokon budú zimovať na 9. mieste. V záverečnom jesennom súboji vyhrali v tzv. šesťbodovom zápase nad Banskou Bystricou presvedčivo 4:0. Nielen o tomto stretnutí sme sa pozhovárali v hodnotení jesene s trénerom Slavomírom Šoltýsom.

FK Poprad ženy

Máte za sebou jesennú časť v elitnej prvoligovej spoločnosti. Ako ju hodnotíte?

Postupom do najvyššej súťaže sme splnili minuloročný cieľ. Pred nami je ďalšia výzva a chceme sa čo najlepšie uviesť v prvej lige v sezóne 2019/2020. Jesenná časť bola nesmierne náročná a viac ako s výsledkami sme bojovali s maródkami. Boli zápasy, keď sme išli do zápasu so základnou zostavou. Vtedy sa prejavila únava dievčat a tým pádom aj na výsledkoch. Treba si ale uvedomiť, že prvá liga je náročnejšia a nováčik to nemá ľahké ako družstvá so skúsenosťou z najvyššej súťaže.

Získali ste 3 body, keď ste vyhrali rozdielom triedy 4:0 v zápase jesene nad Banskou Bystricou. Ste spokojný s výkonmi a výsledkami tímu v jesennej časti?

Áno, zápas s Banskou Bystricou bol šesťbodový a my sme sa na neho pripravili výborne. Mali sme okrem tohto zápasu ešte dva-tri, kedy náš herný prejav bol dobrý, až na zvládnutie koncovky.

Splnili hráčky všetky vaše očakávania a predstavy?

Dievčatám nemôžem nič vyčítať. Hrali, na čo majú a snažili sa hrať podľa pokynov v každom zápase, aj keď v oklieštenej zostave.

Čo bolo v prvej polovici sezóny najväčším pozitívom, a naopak, čo vás v nej najviac sklamalo?

Pozitívom bolo srdce, ktoré dievčatá dávali do každého zápasu. Nevzdávali sa ani proti tým najsilnejším súperom ako je Bardejov, Slovan, či Myjava. Sklamanie ani nie, ale mrzí ma tá smola, ktorú sme mali pri rôznych zraneniach dievčat, ktoré potom nemohli zasiahnuť do majstrovských zápasov a oslabili tak družstvo.

Kedy začnete so zimnou prípravou, ako a kde bude prebiehať a na čo sa v nej zameriate?

So zimnou prípravou začneme ako každý rok v polovici januára. Opäť sa budeme snažiť odohrať veľa ťažkých prípravných zápasov, aby dievčatá boli dobre pripravené na jarnú časť. Celú prípravu absolvujeme v domácich podmienkach.

Plánujete počas zimnej prestávky káder nejako obmeniť?

Dievčatá, ktoré sú v kádri, zostávajú a potencionálne posily čakajú zatiaľ vo svojich kluboch (úsmev). Určite sa budeme snažiť družstvo doplniť.

Čo bude vaším cieľom v odvetnej, jarnej časti súťaže?

Chceme sa udržať v elitnej desiatke a potrápiť aj družstvá z hornej polovice tabuľky.

9. FK Poprad 9 1 0 8 5:41 3