fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Frederika Pajonková je novou trénerkou nášho ženského tímu. Rodená Popradčanka pôsobila v minulosti v FK Poprad najprv ako brankárka a neskôr aj ako trénerka junioriek. Teraz bude mať pod palcom prvoligový ženský tím.

Frederika Pajonková - FK Poprad ženy
Frederika Pajonková na lavičke žien FK Poprad

Tesne pred začiatkom novej sezóny ste sa stali novou trénerkou žien FK Poprad. Ako sa to celé „upieklo“?

Keďže som Popradčanka, ženský futbal v Poprade sledujem stále priebežne a vždy som sa o futbal v Poprade zaujímala. Prezident klubu dostal informáciu od trénera žiačok a dorasteniek Milana Ilavského, že som kvázi voľná trénerka s UEFA B licenciou, keďže som toho času bola pri brankárkach Tatrana Prešov. Dozvedel sa aj to, že by som mala záujem viesť ženy, slovo dalo slovo a vo veľmi krátkom čase sa zrodila spolupráca. V čase, kedy ma klub oslovil, som bola na štvordňovom kempe s výberom WU14 VsFZ, bolo približne desať dní do začiatku sezóny, čiže sme nemohli strácať čas tým, že by sme čakali na osobné stretnutie, tak sme všetko dohodli po telefóne.

Naposledy ste pôsobili v Tatrane Prešov. Prečo ste sa rozhodli pre návrat do Popradu?

Ako som spomenula vyššie, som rodená Popradčanka a vždy to bola pre mňa česť nosiť dres s popradským znakom či v bráne alebo na lavičke ako trénerka. Určite je to nová profesijná skúsenosť, ale musím priznať, že je to aj osobná záležitosť. Trénovať ženy je pre mňa veľká výzva a som toho názoru, že v bežnom, ale aj v trénerskom živote nás výzvy posúvajú ďalej. Bude to pre mňa určite skúsenosť a myslím si, že ženám mám čo ponúknuť a odovzdať.

V minulosti ste v FK Poprad pôsobili ako hráčka aj trénerka junioriek. S akými cieľmi prichádzate na ženskú lavičku? Čo by ste chceli dosiahnuť?

Nerada by som hovorila o tabuľkovom postavení, no chcela by som naše ženy posunúť o level vyššie, čo sa týka každej ich stránky ako športovkýň, či už po kondičnej, technickej, taktickej, ale aj psychologickej a osobnostnej stránke. Chcem, aby sme hrali taký futbal, ktorý by prilákal divákov aj na zápasy ženských či našich juniorských a žiackych družstiev a vďaka ktorému bude aj náš klub hrdý na to, že má ženský tím.

Budete pôsobiť iba ako trénerka alebo vás uvidíme aj v bráne medzi tromi žrďami?

Momentálne nemám registračku v FK Poprad a navyše máme fakt šikovné brankárky či už pri ženách alebo dorastenkách, čiže nerada by som im zaberala miesto v bráne. Ja už mám svoje odchytané a dôležité je, aby ony naberali skúsenosti. Samozrejme, ak by bolo treba a spravili by sme prestup, tak nemám problém kedykoľvek zaskočiť.

V slovenskej reprezentácii ste jednou z tréneriek brankárok. Čo máte presne na starosti v reprezentácii?

Pravidelne sa zúčastňujem brankárskych dievčenských reprezentačných kempov, kde sú jedny z najlepších brankárok na Slovensku a takisto skvelý realizačný tím na čele s Miroslavom Hýllom. Dievčatám tieto kempy pomáhajú zlepšovať sa a pre mňa ako trénerku je to opäť vynikajúca skúsenosť pracovať v tak odbornom a šikovnom tíme ľudí.

Na záver by som sa rada poďakovala prezidentovi klubu a takisto celému manažmentu za takúto príležitosť. Tiež by som sa rada poďakovala trénerovi Ilavskému za sprostredkovanie tejto spolupráce a samotným ženám, ktoré ma prijali skvele. Máme na čom pracovať, ale ak ste v kolektíve dobrých a snaživých ľudí, všetko ide ľahšie.

X