Viac ako vyrovnaný zápas u favorita

nedeľa, 26.09.2021|Posledná aktualizácia 26.9.2021 23:30

A-mužstvo si z Lipian prinieslo bod. Zaujímavé čítanie hodnotenia zápasu

Zápas zhodnotil tréner Vladimír Lajčák

K skúsenému súperovi patriacemu k špičke III. ligy sme šli s rešpektom, ale i s pripravenou taktikou, o ktorej sme vedeli, že by mohla na súpera platiť. Chceli sme hrať v bloku, v "nízkom" postavení, so snahou o prechody do rýchlych protiútokov.
     V prvom polčase nám taktika vychádzala, súper nás nedokázal kombinačne prekonať, za celý polčas sa dostal do dvoch pološancí, no aj tie vznikli po našich technických chybách. Aj napriek drobným nedostatkom v organizácii hry, dokázali sme pohyblivosťou a dobrou hrou v osobných súbojoch neutralizovať útočnú silu súpera. Darili sa nám i protiútoky, dva z nich sme dotiahli až do gólových šancí - prvú po akcii Dzurjo, Natchkebia s prehľadom z blízka premenil Kaprál, druhú po samostatnom úniku a dobrej kľučke do šestnástky zakončil Antalík do náručia brankára.

V druhom polčase zmenili domáci taktiku, namiesto kombinácie zvolili nakopávanie do pokutového územia, čo spolu s dlhými autami, rohmi i trestnými kopmi vytváralo silný tlak na našu obranu. Obrancovia to však zo cťou uskákali i uhrali, dobre im pomáhali stredoví hráči. Z množstva súbojov pred a v šestnástke si súper vytvoril iba tri šance, dve hlavičky útočiaci domáci prehlavičkovali a tečovanú strelu z vnútra pokutového územia bezpečne chytil výborný Dlubač.

Naopak my sme sa z protiútokov dostali do piatich čistých gólových šancí, pri prvej po našom rohu Weiss netrafil dobre loptu, pri druhej Kaprál sám postupujúci na brankára netrafil bránku a rovnako v totožných situáciách, nevyužil po dobrej kombinácii šance Dzurjo. Prvý raz šla jeho strela z 14 metrov mimo, druhý raz trafila lopta tyč. Za takéto mrhanie musel zákonite prísť trest, no gól z hlavičky po rohu v 90. minúte bol až príliš prísny. Všetko mohol ešte v nastavenom čase zmeniť Barnáš, no najprv nedokázal po úniku prihrať nikomu z nabiehajúcich hráčov v šestnástke a v poslednej minúte predĺženia si namiesto samostatného postupu na brankára vybral lob zo šestnástky, no Bartoša neprehodil.

Škoda. No z Lipan sa body nevozili a nevozia ľahko. Pred zápasom by sme bod brali, musíme s ním byť spokojní i po ňom. Najmä, keď úzky káder začali kváriť zranenia a choroby. Situácia je taká vážna, že v Lipanoch po striedaní dvoch zranených hráčov nastúpil v závere i manažér klubu 46 ročný Roman Pazúr. Dúfam, že nabudúce nebudem nútený postaviť lekára, či šesťdesiatnikov z realizačného tímu...

Realizačný tím A-mužstva, zľava: MUDr. Jaroslav Južanin, Roman Pazúr, Ján Malec, Juraj Kšenzakovič