Profil: Yurii Pohoriliak

Yurii, vo februári tohto roku si prestúpil do FK Poprad. Ako sa zrodil tvoj príchod pod Tatry a prečo si sa rozhodol práve pre FK Poprad?

V septembri 2018 som išiel na univerzitu v Poprade. Do konca futbalovej jesene som hral za Zámutov, po jej skončení som prišiel na skúšku do FK Poprad B a po novom roku som začal prípravu s A-mužstvom.

Na Slovensku si hrával najprv v Zámutove. Prečo si prišiel z Ukrajiny práve na Slovensko?

Na Ukrajine mi skončila zmluva s futbalovým mužstvom, chcel som niečo zmeniť, moji priatelia mi ponúkli možnosť z FK Tatran Zámutov a ja som súhlasil.FK Poprad - Pohoriliak

Ako si spokojný v FK Poprad? Páči sa ti mesto a samotný klub?

Áno, som veľmi spokojný v Poprade, veľmi pokojné mesto a výborný klub.

V súčasnosti prevažne chytáš za treťoligovú rezervu. Aké sú tvoje osobné ambície v FK Poprad?

Hrať za A-mužstvo.

O brankároch sa hovorí, že sú väčšinou dobrá partia. Aký je tvoj vzťah s Jánom Malecom a Aďom Knurovským?

S Jánom a Aďom máme dobrý vzťah, veľmi mi pomohli, keď som sa práve pripojil k tímu.FK Poprad - Pohoriliak

Pochádzaš z Ukrajiny. Ak by si mal porovnať futbal na Slovensku a v tvojej rodnej krajine, ako by to vyznelo?

Od toho času, čo som hral na Ukrajine, už prešli tri roky, ale myslím si, že futbal je takmer rovnaký, iba na Slovensku trochu tvrdší.

Čo najradšej robíš vo voľnom čase, aké sú tvoje záľuby?

Keď mám voľný čas, trávim ho so svojou ženou, pozerám filmy alebo čítam knihy.

Richard Hudeček