Profil: Dávid Gallovič

Dávid, máš 21 rokov a  FK POPRAD je doteraz tvojím jediným klubom. Čoraz viac šancí dostávaš v  áčku a  v juniorke si už dlhší čas výraznou oporou. Ako vnímaš svoje napredovanie? Bol profesionálny futbal tvojím snom alebo to prišlo postupne?
Ja som najprv začínal ako malý chlapec s  hokejom a  až po  niekoľkých tréningoch som otcovi povedal, že nechcem hrať hokej ale futbal. Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie, pretože futbal ma bavil oveľa viac ako hokej. Postupne som si prešiel všetkými kategóriami, od  žiakov až po  A-mužstvo, kde som teraz. Bolo obdobie, keď to už vyzeralo, že futbal v  Poprade skončí, ale do  klubu prišiel pán Dvorčák, ktorý tu urobil obrovský kus práce a  posunul klub na  profesionálnu úroveň. V  podstate až v  doraste som si uvedomil, že futbal ma čoraz viac napĺňa, a  že jedného dňa by som sa chcel stať profesionálnym futbalistom.

FK Poprad - David Gallovič
David Gallovič

V polovici minulej sezóny si tréneri na  tebe počas tréningu všimli niečo nezvyčajné, z  čoho nakoniec vyplynula operácia srdca. Ako sa to začalo a  čo všetko si musel podstúpiť?
Mali sme kondičný tréning, počas ktorého nás tréneri pozorovali vďaka sport-testerom. Mne tam vyskočil tep cez  200, z  čoho boli tréneri veľmi prekvapení a  takisto aj ja. Nevedeli sme o  čo ide, tak ma tréneri poslali do  nemocnice za  lekárom a  následne som musel absolvovať niekoľko vyšetrení. Nakoniec som musel ísť až do  Košíc, kde som podstúpil operačný zákrok, aby sa zistilo čo mi je. Som rád, že všetko dopadlo dobre a  môžem naďalej hrať futbal.

Pre mladého človeka je takáto operácia nevšednou záležitosťou, zvlášť v  živote športovca. Ako dlho ti trvalo, kým si sa dostal opäť do  požadovanej formy?
Bolo to pre  mňa veľmi ťažké, pretože som dva mesiace netrénoval a  prišiel som o  celú zimnú prípravu. Až začiatkom marca som konečne začal trénovať s  kondičným trénerom, s  ktorým som bol mesiac a  pol, aby som sa do  toho postupne dostal. Myslím si, že to splnilo účel a  získal som opäť potrebnú kondíciu. Začal som postupne hrávať aj zápasy za  B-mužstvo, aby som sa dostal do  zápasového tempa a  získal potrebné sebavedomie.

Si mladým hráčom, ktorý v  poslednej dobe nastupuje v  základe po  boku mimoriadne kvalitných a  skúsených hráčov. Čo všetko sa dá od  nich naučiť?
V prvom rade som veľmi rád a  veľmi si vážim, že môžem byť s  takými hráčmi v  jednej kabíne, môžem ich sledovať na  tréningu a  učiť sa od  nich. Všetci chalani sú super, sme skvelá partia, ktorá ťahá za  jeden povraz a  všetci máme ten istý cieľ, dostať FK POPRAD do  prvej ligy!

Druhá liga, v  ktorej nastupujeme sa ukazuje ako veľmi vyrovnaná. Ty si hrával druhú najvyššiu súťaž v  drese Popradu od  roku 2014. Dajú sa jednotlivé ročníky kvalitatívne porovnať?
Ja osobne si myslím, že kvalitatívne je to na  oveľa vyššej úrovni, ako to bolo predtým. Som rád, že sa to vrátilo do  starých koľají a  opäť sa hrá celoštátna druhá liga, ktorá je v  tomto ročníku veľmi vyrovnaná. Viacero tímov má na  to, aby postúpilo do  Fortuna ligy.

Lukáš Marhefka