nedeľa, 24.04.2022|Posledná aktualizácia 24.4.2022 17:23

Tesná prehra s Košicami, s Trnavou vzácna remíza, Bystrica zdolaná

(0:1)
    Ukončené
    50 divákov
    FC KOŠICE

Na zelený štvrtok sme na UT v T. Lomnici privítali ambiciózneho súpera - FC Košice. Do zápasu sme vstúpili rozpačito a po nedôslednom bránení sme hneď v úvode zápasu inkasovali 0:1. Hra súpera nám robila problémy, museli sme reagovať zmenou rozostavania v obrannej fáze. Hra sa tak vyrovnala a polčas skončil 0:1. Do toho druhého sme vstúpili aktívnejšie. Postupne sme hostí dostali pod tlak, ktorého výsledkom bol gól, ktorý nám však postranný rozhodca zobral pre ofsajd. Ten po vzhliadnutí videa určite nebol. Po neuznanom góle sme si ešte vypracovali zopár sľubných príležitostí, tie však neskončili gólom. S Košicami sme siahali na bod a myslím, že sme si ho za predvedenú hru určite zaslúžili. Teraz n as čaká séria zápasov, v ktorým budeme naďalej robiť maximum pre FK Poprad. V utorok 19.4. privítame Duklu Banská Bystrica a v sobotu sa predstavíme v Trnave.

MFK Dukla Banská Bystrica

V utorok 19.4. sme na ihrisku v T. Lomnici odohrali ďalší dôležitý zápas, keď sme privítali Banskú Bystricu. Zápas v úvode prvého polčasu nemal potrebné tempo, čo predovšetkým vyhovovalo hosťom. Hráčov sme nabádali k zvýšenej aktivite. Zásluhou toho bol prvý gól keď sa veľmi dobre presadil cez pravý kraj Michal Svisták a po jeho prihrávke otvoril skóre Jakub Jarabinský 1:0. Nedôslednosť pri bránení priniesla vyrovnávací vlastný gól 1:1. Reagovali sme veľmi dobre a pred polčasom sa z priameho kopu parádne trafil Timur Poľančík 2:1. Do druhého polčasu sme na ihrisko poslali hneď dvoch čerstvých hráčov, ktorý svojou energiou zvýšili našu prevahu na ihrisku. Na 3:1 po prihrávke Filipa Hanečáka zvýšil Max Kapsdorfer a na konečných 4:1 uzavrel po individuálnej akcii Dominik Orság. Dôležité body zásluhou tímového výkonu ostali doma, za čo sme všetci vďační. Ostáva ešte 5 kôl a my spravíme pre FK Poprad maximum.