nedeľa, 24.04.2022|Posledná aktualizácia 24.4.2022 15:29

Z výhry sa tešili v dvoch dôležitých zápasoch, podľahli len Trnave

(1:0)
    Ukončené
    50 divákov
    FC KOŠICE

V 1. polčase mal náš výkon slušné parametre, vytvorili sme si viacero streleckých možností, no nepodarilo sa nám skórovať. Vyšlo nám to až tesne pred polčasovou prestávkou, kedy sme sa po štandardnej situácií dostali do vedenia. V 2. polčase sme mali dobrý úvod, 10-15 minút sme mali viac loptu na kopačkách, no postupne si súper začal vytvárať územnú prevahu. Nám sa v posledných 20tich minútach nedarilo na súperovej polovici podržať loptu, viaceré možnosti na rýchle protiútoky sme pokazili nepresnosťami v kombinácií. Napokon sa nám aj s dávkou šťastia podarilo v závere víťazstvo udržať. Chlapcov musím pochváliť za nasadenie a bojovný výkon, no herne to najmä v 2. polčase nebolo ono. Každopádne, po viacerých prehratých zápasoch je táto výhra motiváciou do ďalšej práce.

MFK Dukla Banská Bystrica

V 1. polčase sme mali dobrý úvod, v úvodných 10-tich minútach sme mali 3 veľmi dobré šance, no ich realizácia nám nevyšla a gól sme nestrelili. Súper sa potom dostal viac pred našu bránu, z 2-3 situácií jednu využil a šiel do vedenia. Pred polčasovou prestávkou sme sa dostali do tlaku, ktorý sme zúročili na vyrovnávajúci gól. Cez polčasovú prestávku sme chlapcov nabádali k zvýšeniu nasadenia a väščej odvahe a sebadôvere v ofenzívnej fáze. Celý 2. polčas sa odohral na zasneženom teréne, podmienky boli náročné. Viac sa bojovalo ako hralo. Teší ma, že chlapci svojou bojovnosťou a nasadením súpera prevýšili a strhli víťazstvo na svoju stranu. Chlapcom gratulujem k víťazstvu, najmä za bojovnosť v 2. polčase sme si víťazstvo zaslúžili.

20 divákov

V 1. polčase bol zápas vyrovnaný, mali sme viaceré strely zo strednej vzdialenosti, no brankár domácich pôsobil istým dojmom. V poslednej minúte nám vyšla pekná kombinácia po ľavej strane, no strela z vnútra pokutového územia skončila na brvne a dorážku zachránil obetavý obranca domácich. V úvode 2. polčasu sme mali dobrý vstup, no 2-3 vyložené šance sme zahodili a postupne sa domáci viac dostávali do hry. V posledných 10-tich minútach sme v defenzíve spravili viacero chýb, domáci hráči to využili na dve pekné rýchle kombinácie, po ktorých sme 2-krát inkasovali. Chlapcom patrí vďaka za odmakaný zápas, vzhľadom k priebehu duelu sme nešťastne prehrali.