fbpx

Zo Šamorína sme odišli naprázdno

Náš omladený káder si na prvý bodový zisk v druhej lige bude musieť ešte chvíľu počkať. Po prehre 1:3 doma s Bardejovom sme rovnakým výsledkom prehrali aj dnes v Šamoríne. Po nerozhodnom prvom polčase (1:1) sme ani v tom druhom herne za domácimi nezaostali, gólovo sa však presadil už iba náš súper.

Domáci začali náporom a v úvodnej polhodine boli aktívnejší. V 18. a 25. minúte nechali vyniknúť Vavrúša, ktorý dvakrát skvelo zasiahol. V 33. minúte však už nedokázal zareagovať na koncovku Čuntu z malého vápna – 1:0. V 41. minúte ukázal svoje strelecké schopnosti Oscar, keď po zvyšujúcom sa tlaku nášho tímu vyrovnal skóre. Aj druhý polčas začali lepšie domáci. V 53. minúte sa lopta dostala v päťke až k Čuntovi a ten prekonal Vavrúša. Záverečná polhodina patrila nášmu tímu. Boli sme aktívnejší a vyrovnanie viselo na vlásku. V 63. minúte sme pohrozili po dobre zahratom rohovom kope a v 75. minúte sme nepremenili tutovku, keď Sebastiána Jurčišina v gólovej šanci vychytal Valach. V 85. minúte to skúšal technickou strelou aktívny Oscar, ale gólman Šamorína bol opäť na mieste. V 90. minúte zavŕšil Čunta svoj hetrik, keď po zákroku Vavrúša premenil pokutový kop.

FC ŠTK 1914 Šamorín – FK Poprad 3:1 (1:1)

Góly: 33., 53. a 90. Čunta (tretí z 11 m) – 41. Matallana.

Pred 450 divákmi rozhodoval Papuča.

ŽK: Oinkonomou, Pančík, Veselovský, P. Nagy, Mezovský – Vavrúš, Grešák.

FK POPRAD: Vavrúš – Seb. Jurčišin, Kočik, Kuc, Luterán – Grešák, Gallovič, Matallana, Hurný (86. Rumanský) – Budinský, Dáv. Maliňák (61. Sv. Jurčišin).

Oscar Castellano Matallana - FK Poprad
Oscar Castellano Matallana – FK Poprad

hlasy po zápase

Stanislav Ďuriš (tréner FK Poprad): „V úvode zápasu boli domáci jednoznačne lepší, výrazne nás podržal brankár Vavrúš. Od polovice prvého polčasu sme začali byť dominantní, no súper nám strelil pekný gól do šibenice. Mali sme aj brejkové situácie a po nádhernom góle sa nám podarilo vyrovnať. V úvode druhého polčasu sme vytvorili niekoľko chýb, čo domáci využili na strelenie druhého gólu. Od tohto momentu sme boli lepším tímom, vytvorili sme si aj šance, ale vyrovnať sa nám nepodarilo. V poslednej minúte sme z penalty inkasovali tretí gól. Teší ma, že naši mladí chlapci sa v ťažkom zápase dokázali vysporiadať s kvalitným súperom, hoci bodovať sa nám nepodarilo. Ďakujem aj našim fanúšikom, ktorí merali cestu až do Šamorína a bolo ich počuť.“