FK Poprad


Oficiálna stránka

Zložíme s Interom reparát za Mikuláš?

Ďalší anglický týždeň uzavrú futbalisti druholigového FK Poprad zajtrajším zápasom v Stupave s bratislavským Interom. V utorok sa skončila štvorzápasová víťazná séria nášho mužstva, keď prehralo v podtatranskom derby v Liptovskom Mikuláši 0:1. Navyše sa nám zranil špílmacher Štefan Zošák, ktorý bude nejaký čas pauzovať. Do konca súťaže zostáva posledných sedem kôl a na oboch póloch tabuľky ide o veľa. Bielo-modrí orli bojujú o postup medzi prvoligovú elitu, náš zajtrajší súper, žlto-čierny Inter je namočený do boja o záchranu. Momentálne figuruje na desiatom mieste tabuľky a ťahá pozoruhodnú šnúru troch víťazných duelov. Po domácom víťazstve nad Spišskou Novou Vsou (2:0) triumfovali vo Zvolene (3:0) a naposledy v Bardejove (2:1). Podarí sa nám zajtra zastaviť rozbehnutého súpera?

„Liga je dlhá, aj ostatné tímy zakopávajú. Netreba vešať hlavu, musíme sa pozbierať, treba bojovať ďalej. Ja verím tomu, že to prinesie ovocie,“ povedal po utorňajšej prehre v Liptovskom Mikuláši obranca FK Poprad Viktor Maťaš. „Ani na Interi nás nečaká nič jednoduché. Súper hral u nás na jeseň dva pekné zápasy, ale oba prehral. Verím tomu, že sa na to dobre pripravíme a niečo tam uhráme,“ doplnil Maťaš.

Štefan Zošák - FK Poprad
Zranený Štefan Zošák schádza z ihriska v Liptovskom Mikuláši

Inter nebetónuje

Asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák predpokladá, že FK Inter Bratislava bude hrať otvorenejší futbal ako súperi, s ktorými sme sa stretli v ostatných kolách. „Zápasy nasledujú v rýchlom slede. Aj keď sme na Liptove nebodovali, ostávame na druhej priečke tabuľky. Budeme sa snažiť to v najbližších zápasoch odčiniť a tie body získať už v najbližšom stretnutí na Interi. Potom nás čaká séria troch duelov za sebou doma. Inter je herné mužstvo, čakáme otvorený zápas. Hrať sa bude na umelej tráve, na ktorej hrávajú domáce zápasy. Očakávam, že budú hrať kombinačne, útočne,“ konštatoval pred zajtrajším súbojom Dvorožňák.