fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Keďže naši „áčkari“ ukončili jesennú časť sezóny posledným tréningom v piatok 2. 12. 2012, zisťovali sme u hlavného trénera, pána Šturmu, aké pokyny dostali na obdobie, počas ktorého budú tráviť čas bez svojho kolektívu.

img_1764

František Šturma: „Chalani dostali do 12. 12. 2016 pauzu od futbalu, aby sa mohli v tomto čase naplno venovať svojím rodinám. Samozrejme sme sa spolu rozlúčili testami, ktoré určili východiskovú pozíciu, v ktorej sa musia hráči udržať do štartu novej časti sezóny, aby sme sa mohli hneď začať posúvať ďalej, keď sa spolu v novom roku stretneme. Na začiatku spoločnej zimnej prípravy budú opäť nasledovať testy, aby sme zistili, ako sa chalanom darilo individuálne naplniť to, čo sme si povedali.“

Hráči „A“ mužstva si odniesli so sebou individuálny plán, ktorý spočíva v pravidelnom osobnom tréningu. Tri dni do týždňa majú v pláne tréningy, ktoré určila trénerská zložka pod vededním pána Šturmu, ktorému asistujú páni Marek Kopač a Mikuláš Dvorožňák.

img_2399

 

František Šturma: „Okrem troch tréningov majú hráči pravidelne absolvovať aj 2-3 doplnkové športy, každý podľa svojho výberu. Samozrejme musia všetci dbať na to, aby sme sa spoločne stretli v plnom zdraví 5. januára 2017.“

Mužstvo prejde v zime aj niekoľkými zmenami. Už počas sezóny sme avizovali, že páni Kurák a Jurčo boli preradení do „B“ tímu. Noro Jochman, ktorý bol na základe svojích dobrých výsledkov pozvaný do „áčka“ bude v jarnej časti sezóny opätovne nápomocný „béčku“, ktoré vzhľadom na svoje postupové ambície z V. do IV. ligy, potrebuje podporu mladých hráčov ako je práve Jochman. Z dorastencov ostáva pri „A“ tíme Jakub Víglaš, ktorý absolvuje s mužstvom dospelých aj zimnú prípravu.

img_0722

Alekos Alekou a Jusufi Plumb sú natrvalo preradení do „B“ tímu a majú možnosť hľadať si nový klub. Vedenie klubu spolu s trénermi sa takto rozhodli na základe pôsobenia týchto hráčov v jesennej časti sezóny.

Do kádra dospelých bude teda potrebné v priebehu zimy doplniť hráčov, ktorí budú zastávať pozície, ktoré ostali po uvedených zmenách neobsadené. O novinkách z kabíny vás budeme samozrejme aktuálne informovať.

František Štruma: „Zároveň by som chcel na koniec jesennej časti popriať všetkým fanúšikom krásne vianočné sviatky a šťastný nový rok. Verím, že sa nám do neho podarí vstúpiť úspešne. Veselé Vianoce!“

img_1060

X