FK Poprad


Oficiálna stránka

Dievčatá FK Poprad do 15 rokov sa zúčastnili 2. kola halovej sezóny mládeže SFZ 2017/2018, ktoré sa konalo v Spišskej Novej Vsi. V silnej konkurencii deviatich tímov sa bielo-modré stretli s tímami z východného a stredného Slovenska (Prešov, Bardejov, Banská Bystrica, Vranov nad Topľou, Humenné, Podbrezová, Ružomberok, Lokomotíva Košice). Zverenky trénera Slavomíra Šoltýsa odohrali na turnaji osem stretnutí, keďže sa hralo systémom každý s každým. V troch dueloch sa Popradčankám podarilo zvíťaziť (Prešov, Vranov n/T, Lokomotíva Košice), vo zvyšných piatich na svoje súperky výsledkovo nestačili (Bardejov, Banská Bystrica, Humenné, Podbrezová, Ružomberok). V konkurencii deviatich celkov obsadili žiačky FK Poprad celkové šieste miesto. K postupu do celoslovenského finále chýbal FK Poprad jediný bod.

FK Poprad žiačky
Žiačky FK Poprad obsadili v Spišskej Novej Vsi 6. miesto

Výsledky FK Poprad:

FK Poprad – Tatran Prešov 2:1

Góly: Házyová, Ema Králikova.

Partizán Bardejov – FK Poprad 3:0

FK Poprad – SLC Banská Bystrica 2:3

Góly: Házyová 2.

FK Poprad – MFK Vranov nad Topľou 1:0

Gól: Pitoňáková.

FK Humenné – FK Poprad 2:0

FK Železiarne Podbrezová – FK Poprad 4:0

FK Poprad – MFK Ružomberok 0:3

FK Poprad – TJ Lokomotíva Košice 2:1

Góly: Házyová, Pitoňáková.

Konečné poradie:

1. Partizán Bardejov

2. FK Železiarne Podbrezová

3. SLC Banská Bystrica

4. MFK Ružomberok

5. Tatran Prešov

6. FK Poprad

7. FK Humenné

8. TJ Lokomotíva Košice

9. MFK Vranov nad Topľou

FK Poprad žiačky: Adriana Tomesová, Viktória Házyová, Alexandra Pitoňáková, Jana Králiková, Ema Králiková, Kamila Luštiková, Nikola Obertanová, Miroslava Klimová, Patrícia Bukovinská, Viktória Jurská, Annamária Labudová, Natália Cimermanová, Karin Budinská.

Slavomír Šoltýs (tréner FK Poprad žiačky): „V náročnom, dobre zorganizovanom turnaji nám chýbal v konečnom dôsledku jeden, jediný bod na to, aby sme sa tešili z prvej celoslovenskej konfrontácii najlepších družstiev na HSM, ktoré sa bude konať v dvojdňovom turnaji v Púchove. Dievčatá musím pochváliť za bojovnosť a chuť reprezentovať klub FK Poprad.“