Ženy zabojujú o prvú ligu

Naše ženy zabojujú o postup medzi elitu. Zverenky trénera Slavomíra Šoltýsa vyhrali druhú ligu skupiny C a čakajú ich kvalifikačné zápasy o najvyššiu súťaž. Vypadávajúci tím MFK Ružomberok nahradí v novej sezóne jeden z trojice FK Poprad, AS Trenčín alebo Union Nové Zámky. Hrá sa systémom každý s každým, celkového víťaza určí konečná minitabuľka. Kvalifikačné stretnutia sa hrajú v troch rôznych dejiskách na neutrálnej pôde. Prvý súboj odohrali v Topoľčanoch v nedeľu Nové Zámky s Trenčínom a úspešnejšie boli hráčky spod hradu Matúša Čáka, keď vyhrali až po pokutových kopoch. Naše ženy odohrajú prvý zápas už dnes v Žabokrekoch pri Martine o 14. hodine proti Trenčínu. V nedeľu o 11. hodine si zmerajú sily v Žiari nad Hronom s Novými Zámkami. Pred začiatkom baráže sme oslovili trénera našich žien Slavomíra Šoltýsa.

FK Poprad ženy
Ženy FK Poprad zabojujú o prvú ligu

Čaká vás kvalifikácia o postup do prvej ligy žien. Je cieľom FK Poprad vybojovať si postup medzi elitu?

„Už minulý rok sme sa chceli pokúsiť vyhrať druhú ligu žien skupina C a tým pádom v baráži zabojovať o najvyššiu ligu, nevyšlo nám to len o vlások. Toho roku baby dali počas celej sezóny v majstrovských zápasoch a tréningových jednotkách do toho všetko a vyplatilo sa. Myslím si, že cieľom každého klubu je mať družstvá na tej najvyššej úrovni, vrátane žien a je to aj v FK Poprad, kde dal tomu prezident klubu Roman Dvorčák zelenú. Prvý cieľ sme naplnili a pokúsime sa o ten druhý v baráži. Máme pred sebou najprv v stredu 19.6.2019 zápas s AS Trenčín o 14:00 v Martine – Žabokreky a v nedeľu 23.6.2019 odohráme zápas s Novými Zámkami o 11:00 v Žiari nad Hronom.“

Čo vieme o našich súperoch Trenčíne a Nových Zámkoch? Ich vzájomný zápas sa skončil remízou 1:1 a následnou výhrou Trenčína 5:4 na pokutové kopy.

„Na prvom barážovom stretnutí, ktorý sa odohral v Topoľčanoch, sme sa zúčastnili a musím povedať, že nás čakajú dva veľmi náročné zápasy. S Trenčínom sme odohrali v zimnej príprave priateľský zápas a vyhrali sme ho 4:3. Nové Zámky hrajú podobný štýl hry ako Trenčín a pripravíme sa na nich zodpovedne aj po analýze z ich vzájomného zápasu.“