Ženy vybojovali v Poľsku bronz

Naše ženy dosiahli pekný úspech. Počas uplynulého víkendu sa zúčastnili medzinárodného turnaja v Poľsku, kde vybojovali krásne tretie miesto a domov prišli s bronzovými medailami na krku. V poľskom meste Krzeszowice sa predstavilo celkovo 16 družstiev – desať poľských, päť slovenských a jedno z Českej republiky. FK Poprad sa v kvalitnej konkurencii nestratil a skončil medzi trojicou najlepších s celkovým skóre 15:2.

Slavomír Šoltýs (tréner FK Poprad ženy): „Po náročnej jesennej časti prvej ligy sme si chceli oddýchnuť, ale som rád, že dievčatá prejavili záujem zúčastniť sa turnaja s medzinárodnou účasťou. Turnaj mal byť akýmsi spestrením, keďže sa hral v športovej hale. Turnaj s výbornou organizáciou sme zvládli výborne a tretie miesto je pre nás odmenou a ďalšou motiváciou. Dievčatá počas dvoch turnajových dní hrali výborne. Nemali sme stanovený cieľ, išli sme od zápasu k zápasu a nechýbalo veľa, aby sme sa prebojovali až do finále, kedy nás v semifinále zastavilo družstvo z Myjavy, ktoré je tohtoročný majster sveta v malom futbale, ktorý sa konal v Brazílii, zdolali nás 1:0 a nakoniec zvíťazili v celom turnaji.“

FK Poprad ženy
V Poľsku sme obsadili tretie miesto

Výsledky našich dievčat:

skupina: