Ženy čaká druhý barážový zápas

Ženy FK Poprad čaká zajtra o 11. hodine druhý kvalifikačný zápas o postup do prvej ligy. Na ihrisku MFK Žarnovica si zmerajú sily s FC Union Nové Zámky. V stredu prehrali naše ženy s AS Trenčín 0:2 a keďže Trenčanky zdolali aj Nové Zámky, po remíze 1:1 vyhrali 5:4 na pokutové kopy, majú už prvé miesto v kvalifikácii isté. Poprad a Nové Zámky si to rozdajú o konečné druhé miesto, ktoré by tiež mohlo zaručiť postup do prvej ligy.

AS Trenčín – FK Poprad 2:0 (1:0)

FK Poprad ženy - Trenčín
S Trenčínom sme prehrali 0:2, čakajú nás Nové Zámky

Slavomír Šoltýs (tréner FK Poprad ženy): „Prvý barážový zápas o postup do prvej ligy sme odohrali v Žabokrekoch pri Martine s ambicióznym družstvom z Trenčína, ktorý hrá tretíkrát po sebe baráž. Zápas začal pre nás nie podľa našich predstáv a už v 13. minúte sme prehrávali. Dievčatá to ale nezlomilo a svojou bojovnosťou sa snažili zápas otočiť, kedy si vytvorili dve gólové príležitosti. Najprv Vinceková nastrelila spojnicu brány a potom sa Malá svojou aktivitou dostala do úniku, ale trafila len dobre chytajúcu brankárku Trenčína. V druhom polčase patril úvod nám, kedy sme pokračovali v aktivite, bojovnosti, čo sme nedokázali využiť a málo sme sa dostávali do priestoru brány súpera. V závere zápasu sme prestriedali, kedy sme chceli niečo v hre zmeniť, ale práve naopak sme inkasovali druhý gól. Máme pred sebou v nedeľu druhý zápas s Novými Zámkami, ktoré chceme zdolať a tak postúpiť z druhého miesta do najvyššej súťaže.“