fbpx

Na umelej tráve v Tatranskej Lomnici odštartovalo včera naše druholigové A-mužstvo sériu prípravných zápasov. Nad vedúcim tímom tretej ligy Východ po jesennej časti, 1. FC Tatran Prešov, sme vyhrali 2:1 po presných zásahoch Tibora Slebodníka a Stanislava Olejníka z pokutového kopu.

V stretnutí zasiahlo do hry až 21 hráčov, keď každý z 20 nominovaných v poli odohral jeden polčas. Celých 90 minút odchytal v bráne Samuel Vavrúš, ktorý je u nás na skúške. Naposledy pôsobil v Novom Meste nad Váhom, predtým chytal v Trenčíne i v Podbrezovej. Okrem neho je tu na skúške aj ukrajinský krídelník Ľubomír-Alan Ravlikovskij z Gerlachova. Proti prešovskému Tatranu dostali príležitosť aj traja dorastenci Ficko, Jurčišin a Kuc.

„Bol to obojstranne celkom dobrý zápas. Všetci hráči, ktorých sme mali k dispozícii, dostali šancu. Boli tam traja dorastenci, aj hráči z B-mužstva. Každý z nich odohral polčas, tento duel splnil svoj účel. Celý zápas odchytal brankár Vavrúš, ktorého sme chceli vidieť v zápase. Určite ešte dostane šancu aj v najbližšom súboji. Prišiel na skúšku, uvidíme, či u nás ostane. Myslím si, že podal celkom dobrý výkon. Rovnako na skúške máme aj útočníka z Ukrajiny. Výsledok v tomto období nie je podstatný, príprava pokračuje ďalej. Bol to behavý futbal v dobrom tempe. Negatívom bolo to, že sme nepremenili šance, ktoré sme si vypracovali. Zakončenie musí byť určite lepšie. Videli sme ale to, čo sme chceli vidieť,“ zhodnotil prvé prípravné stretnutie tréner Jaroslav Belejčák.

FK Poprad - Prešov
Tibor Slebodník proti Prešovu otvoril skóre

v sobotu proti pohroniu

Prípravné zápasy už teraz budú pokračovať v rýchlom slede. Najbližší duel odohráme v sobotu 25. januára opäť na umelej tráve v Tatranskej Lomnici, keď o 9.30 hod. privítame fortunaligové Pohronie. „Pohronie bude iný súper, na to sa ale nepozeráme. V zápase chceme znovu vidieť to, čo trénujeme. Nehľadíme na to, či ide o ligového súpera, ani na výsledok, ten teraz nie je dôležitý. Vyhodnotíme si jednotlivých hráčov a znovu dostanú šancu všetci,“ zdôraznil kormidelník bielo-modrých orlov.

FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (2:1)

Góly: Slebodník, Olejník (z 11 m)

FK POPRAD: Vavrúš – Jurčišin, Kuc, Horváth, Kukoľ – Jančo, Kanu, Dzurjo – Olejník, Ficko, Slebodník. Striedali: Jančak, Maslo, Zekucia, Grešák – Junior, Gallovič, Angelovič, Arthur – Ravlikovskij, Andrić.