FK Poprad


Oficiálna stránka

Začala zimná príprava

V popradskom NTC sa dnes o 10:00 stretli hráči seniorského mužstva FK POPRAD, aby spoločne začali zimnú prípravu na mimoriadne náročnú druhú časť aktuálnej sezóny. Najmä prvé tri súťažné zápasy môžu priniesť mnoho radosti, ale aj žiaľu. Čaká nás fantastické štvrťfinále Slovenského pohára a dva ligové duely, ktoré uzatvoria základnú časť druhej ligy a rozhodnú o ďalšom osude FK POPRAD. Zatiaľ však stále máme všetko vo svojich rukách.

Vedenie klubu, na čele s pánmi Dvorčákom a Naďom, dnes popriali hráčom úspešný vstup do nového roka a vzájomne sme si zaželali vytúžené, tri úvodné víťazstvá.

Káder je momentálne stále otvorený pre príchod približne piatich posíl, ktoré nahradia hráčov Alekosa, Pelumba, Jurča, Kuráka a mladého Nora Jochmana – ktorý bude patriť medzi posily, verme, že, postupujúceho „B“ mužstva.

Pán Šturma uviedol, že sa bude snažiť znížiť vekový priemer mužstva, ktorý sa pohyboval na úrovni 27 rokov a vo svojej práci bude vyžadovať najmä dravosť, bojovnosť a chuť mladých hráčov a sviežu dávku skúseností od starších posíl popradského celku.

Prezident FK POPRAD Roman Dvorčák reagoval aj na mediálne známe ambície klubu – získať elitného Stana Šestáka, ktorý sa len nedávno rozlúčil z reprezentáciou a ukončil angažmán v zahraničí, kde dlhodobo hájil značky mnohých prestížnych veľkoklubov. Podľa slov pána Dvorčáka, je stále otázka Šestáka otvorená. Netajil sa však veľkej vôli privítať tohto výnimočného slovenského útočnika medzi mužmi s bielymi dresmi s Constantinusom na hrudi.

Hráčov FK POPRAD čaká denný dvojfázový tréning a niekoľko prípravných zápasov. Prvý z nich sa udeje vo Frýdku – Místku už túto sobotu. Jedná sa o úvodné stretnutie Zimnej Tipsport Ligy u našich bratov Čechov.

Viac sa o tejto prestížnej zimnej súťaži dočítate na jej oficiálnom webe:

http://www.tipsport-liga.cz/

Želajme si teda všetci spoločne, atraktívny futbal s čo najvyšším bodovým ziskom!

X