S tromi bodmi vo vrecku odišli v nedeľu večer zo Zemplína naši bielo-modrí orli, keď zvíťazili v zápase 27. kola druhej ligy v Trebišove Šestákovým gólom 1:0. Zverenci trénera Petruša natiahli svoju šnúru bez prehry na číslo šesť, pričom to bolo už piate víťazstvo. Pre oba tímy to bol nesmierne dôležitý zápas. Pre domácich doslova existenčný v boji o záchranu v súťaži, nám išlo o to, aby sme ostali v hre nielen o druhé, ale i prvé miesto.

Hneď od úvodu sa v daždivom a veternom počasí hralo v svižnom tempe. Trebišovčania nastúpili v základnej zostave aj s piatimi hráčmi z Michaloviec na čele s Igorom Žofčákom. Už v 5. minúte sa nebezpečnou strelou z hranice šestnástky prezentoval Šesták, no brankár Bieszczad jeho pokus vyrazil na rohový kop. Po ňom hlavičkoval Zekucia vedľa domácej svätyne. Hráči Slavoja sa tlačili pred našu bránu, ale do finálneho zakončenia sa nedostávali. Ich najväčšiu šancu prvého polčasu mal Da Silva Junior, ale Knurovský sa prezentoval parádnym reflexívnym zákrokom. V 39. minúte sme predviedli najkrajšiu akciu celého zápasu. Holiš sa s loptou na malom priestore vymanil z obkľúčenia viacerých domácich hráčov a po následnej kolmici sa perfektným milimetrovým lobom ponad domáceho brankára predviedol Šesták – 0:1. Druhý polčas začala farma Michaloviec aktívne a hneď v jeho úvode mohol vyrovnať Da Silva Junior, no v rozhodujúcom momente loptu dobre netrafil. Domáci sa snažili stupňovať tlak, my sme sa zamerali na pozornú defenzívu, z ktorej sme podnikali nebezpečné protiútoky. V 75. minúte vypálil z 20 metrov striedajúci domáci Dos Santos Silva, ale bránu tesne netrafil. V 80. minúte mohol pridať druhú gólovú poistku našich Pajer z rýchleho brejku, ale tiež mieril tesne vedľa. Päť minút pred koncom si po závare v pokutovom území pýtali domáci pokutový kop, ale hlavný rozhodca bol iného názoru.

FK Poprad - Trebišov
V Trebišove sme vyhrali 1:0 po góle Šestáka

hlasy po zápase

Jozef Džubara (tréner Slavoj Trebišov): „Pre oba tímy to bol veľmi dôležitý zápas, pre nás existenčný. Chlapcom nemôžem takmer nič vytknúť, v úvode sme sa dostali do niektorých problémov, ale druhý polčas sa hralo prakticky na jednu bránu. Šesták dal gól, v tomto zápase bol asi rozdielový hráč. Bez gólu môžeme ťažko uspieť, aj keď príležitosti na to boli. V prvom aj druhom polčase sme mohli skórovať, v závere tam bola aj jedna problematická situácia, ktorú rozhodca posúdil tak ako posúdil. Pre hostí to bolo šťastné víťazstvo.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Veľmi ťažký zápas s úspešným koncom pre nás, tešíme sa z víťazstva. Predvedená hra nebola najlepšia, hralo sa na ťažkom teréne, aj keď ihrisko bolo v dobrom stave. Domáci hrali jednoduchý futbal a my sme sa tomu nevedeli prispôsobiť. Som veľmi rád za body, ktoré sme dnes získali. Nakoniec rozhodla jedna z mála pekných akcií v zápase, keď sme dali loptu na zem, vykombinovali a po peknej kolmej prihrávke sa krásnym zakončením blysol Stano Šesták. Mali sme aj šťastie, v niektorých situáciách nás podržal brankár Knurovský. Dnes sme neboli lepším mužstvom, ale tri body máme.“

Štefan Holiš (FK Poprad): „Bol to veľmi ťažký zápas. My hráme o baráž, možno o prvé miesto, na druhej strane Trebišov potreboval body v boji o záchranu. Sme radi, že sme to zvládli. V prvom polčase sme mali trošku problém dostať sa do hry. Vyšla nám jedna akcia, v ktorej „Šesty“ opäť raz ukázal ako to vie iba on. V druhom polčase sme čakali, že sa budú snažiť nakopávať lopty a vyhrať tam nejaký súboj. Naša obrana dnes fungovala výborne.“