fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Z Interu vezieme bod, čaká nás Pohronie

Po troch víťazstvách v sérii sa naše druholigové A-mužstvo predstavilo v utorok v Stupave, kde ho čakal súboj s FK Inter Bratislava. Obom celkom išlo o veľa, domáci potrebujú každý bod v boji o záchranu, naši bielo-modrí orli hrajú o postup do elitnej prvoligovej spoločnosti.

V stretnutí dominovali obrany nad útokom a vyložených gólových príležitostí bolo ako šafranu. Konečný bezgólový rezultát je logickým vyústením diania na hracej ploche. „Obidve defenzívy si dávali pozor a dalo sa predpokladať, že rozhodnúť môže prvý gól. Obrany prevýšili útok, čakalo sa na to, kto prvý urobí chybu. V druhom polčase sme sa dostali do jednej vyloženej gólovej príležitosti, ktorú Arevalo nepremenil. Domáci hrajú o holú existenciu v súťaži a tiež majú svoju kvalitu. V defenzíve sme pracovali celkom spoľahlivo, nakoniec sa zrodila spravodlivá remíza,“ hodnotil tréner FK Poprad Marek Petruš.

FK Poprad - Inter BA
Jakub Hric – FK Poprad

chudobné štatistiky

Pohľad do štatistík prezrádza, že oku lahodiaci futbal to zrejme nebol. Pomer striel na bránu bol 1:1, mimo nej 4:2 pre našich chlapcov. Prekvapivý je pomer rohových kopov – 8:0 pre domácich. „Určite je to prekvapujúca štatistika. Hrali sme z pozornej obrany na rýchly protiútok. Určite nám chýbali aj tie rohové kopy a štandardné situácie k tomu, aby sme sa gólovo presadili,“ poznamenal Petruš.

V 31. minúte sa už domáci radovali z vedúceho presného zásahu, ale pre ofsajd ho napokon rozhodcovia neuznali. „Súperov hráč postupoval sám na nášho brankára Knurovského, ktorý jeho strelu zneškodnil a hráč, ktorý dorážal loptu do brány, stál v postavení mimo hry. Preto gól neplatil,“ ozrejmil kouč Podtatrancov.

V sobotu 27. apríla od 18.30 hod. sa v NTC Poprad odohrá zápas roka, keďže v priamom súboji o špicu tabuľky si to naše mužstvo rozdá s lídrom súťaže FK Pohronie. „Je to šláger kola, sezóny. Verím, že sa na toto stretnutie dobre nachystáme. Pozývame popradského diváka, aby nás prišiel povzbudiť v hojnom počte. Dúfam, že nás poženie k zisku troch bodov,“ zaželal si Petruš.

X