FK Poprad


Oficiálna stránka

Vyzveme slávnu značku, Inter Bratislava

Druhá najvyššia futbalová súťaž pokračuje jubilejným 10. kolom. Šláger kola uvidia diváci v sobotu na Záhorí, kde líder tabuľky, MFK Skalica, hostí tretí celok, FK Pohronie, ktorý ostal v súťaži ako jediný bez prehry. Zaujímavý by mal byť aj duel štvrtého s druhým – MŠK Žilina B vs KFC Komárno.

Praví fanúšikovia spod Tatier sa už tešia na sobotňajší súboj FK Poprad proti FK Inter Bratislava. Úvodný výkop stretnutia je o 18. hodine v popradskom NTC. Bratislavský Inter má po deviatich kolách na svojom konte 10 bodov a patrí mu 11. miesto. Naši chlapci majú o štyri body viac a sú na 7. priečke. Žlto-čierni prehrali v uplynulom kole doma so Skalicou 0:1, bielo-modrí orli triumfovali v Šamoríne 4:0.

„Posledný domáci zápas s Komárnom nebol z našej strany zlý, chýbalo nám trochu šťastia a vyššia kvalita v zakončení. Súperovi vyšlo všetko, čoho sa chytil. V Šamoríne to bolo presne naopak. Dať vonku štyri góly je super, ideme ďalej. Teraz to potrebujeme doma potvrdiť. Čaká nás Inter, nachystáme sa na nich a verím, že to zvládneme,“ povedal nám talentovaný záložník FK Poprad Denis Jančo.

FK Poprad
Ján Malec si v Šamoríne udržal čisté konto

nemajú jasnú jednotku

Minuloročné zápasy nášho mužstva s Interom boli nesmierne vyrovnané a niečo podobné sa očakáva aj tentoraz. „Nechceme sa pozerať na súperov, to sme si povedali aj na taktickej porade pred zápasom v Šamoríne. Pozeráme sa na svoje mužstvo. Samozrejme, v domácom zápase chceme uspieť. V posledných stretnutiach sme predvádzali hru, na ktorú sa dalo pozerať. Verím, že víťazstvo v Šamoríne bude pre nás odrazovým mostíkom do ďalších zápasov,“ konštatoval tréner FK Poprad Marek Petruš. V Šamoríne dostal šancu medzi troma žrďami Ján Malec a udržal si čisté konto. „Zatiaľ nemáme vykryštalizovanú jednotku. Obaja brankári v tréningových jednotkách tvrdo a poctivo pracujú. Rozhodli sme sa dať do bránky v zápase vonku skúsenejšieho brankára a myslím si, že sme sa rozhodli správne,“ doplnil Petruš.

„Naposledy doma nám to nevyšlo, naša túžba uspieť je obrovská. Verím, že v Šamoríne sme urobili dobrý začiatok možno k niečomu úspešnému,“ dodal Ján Malec.

X