FK Poprad


Oficiálna stránka

Vyzveme Sereď, príďte nás povzbudiť

Posledný domáci zápas v tomto kalendárnom roku čaká v sobotu od 13.30 hod. v NTC Poprad futbalistov druholigového FK Poprad. Zverenci trénera Jaroslava Belejčáka vyzvú druhý celok tabuľky, ŠKF Sereď. Bielo-modrí sú na piatom mieste s päťbodovou stratou na svojho najbližšieho súpera.

Kedže ide o predohrávku prvého jarného kola, so Sereďou sme sa už v tejto sezóne raz stretli. V úvodnom kole sme vyhrali na ihrisku súpera 2:0. Sereď sa môže popýšiť najlepšou ofenzívou v súťaži. Zverenci trénera Michala Gašparíka nastrieľali 37 gólov, čo je o 11 viac ako Popradčania.

„Záver jesene nám nevychádza, podobné to bolo aj v minulom roku. Nerozumiem tomu, prečo to tak je. Vieme, že tu teraz príde ďalší kvalitný súper a verím, že sa mu svojou hrou prispôsobíme. Hoci by to malo byť naopak, teraz to momentálne trochu škrípe. Verím, že zostávajúce dva zápasy zvládneme, musíme bojovať a dôverovať jeden druhému. Takéto obdobia vo futbale bývajú, my sme to chytili teraz v závere. Keď to teraz všetci zabalíme, určite to nebude dobré. Sme vo fáze, kedy nám to veľmi nejde. Musíme sa cez ňu dostať a ísť ďalej, iná cesta nie je,“ zdôraznil hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták.

Stanislav Šesták - FK Poprad
V Seredi sme vyhrali 2:0, zopakujeme to aj doma?

Potrebujú to zlomiť

Ťažko vybojované triumfy chutia najviac a presne taký by teraz potrebovali aj hráči spod Tatier.

„Máme pred sebou posledné dve kolá. Nič veľké sa už zmeniť nedá. Treba si spomenúť na tie veci, ktoré sme robili na začiatku. Našim cieľom je získať šesť bodov, v zime si potom trochu oddýchneme,“ uviedol záložník FK Poprad Miroslav Daško. Pre Popradčanov to bude posledný zápas v sezóne pred domácim publikom a bolo by povzbudzujúce rozlúčiť sa víťazstvom. „Bolo by pekné konečne to zlomiť. Nemáme veľké oči, boli by sme radi aj za utrápené víťazstvo 1:0,“ doplnil Daško.

Slavomír Kica - FK Poprad
Slavomír Kica – FK Poprad

Chcú ísť vyššie

Séria Popradu bez víťazstva sa natiahla už na tri zápasy. Po bezgólovej remíze doma so Skalicou a prehre v Šamoríne rozdielom triedy (0:3) nasledovala ďalšia domáca remíza, so Žilinou B (1:1).

„Musíme ísť ďalej, makať, drieť. V tabuľke sa chceme pred zimnou prestávkou posunúť vyššie. Musíme hrať svoju hru, tlačiť sa do šestnástky a strieľať góly. Bez gólov to nejde,“ uzavrel krajný obranca FK Poprad Slavomír Kica.