FK Poprad


Oficiálna stránka

Vyzveme Loky, ktorá je nečakane na dne

Druhá futbalová liga mužov pokračuje zápasmi 6. kola. Dnes sú na programe dva zápasy, v Bardejove a v Skalici. Naši bielo-modrí orli sa predstavia zajtra o 19. hodine v NTC Poprad v domácom súboji s FC Lokomotíva Košice.

Východniarske derby dvoch tradičných súperov prinieslo v minulosti zakaždým zaujímavú konfrontáciu. Zatiaľ čo v uplynulej sezóne bojovali oba tímy o popredné priečky tabuľky, po úvodných piatich kolách je situácia celkom odlišná. Naši chlapci sú v tabuľke na 9. mieste so siedmimi bodmi. Náš zajtrajší súper, FC Lokomotíva Košice, je bez zisku čo i len jediného bodu celkom nečakane na úplnom dne tabuľky. Košičania majú doposiaľ najhorší útok aj obranu v súťaži. Ich skóre 3:14 hovorí za všetko.

„Všetky mužstvá sa počas dlhodobej časti súťaže dostanú do krízy. Ja pevne verím, že my sme už tú našu hernú krízu prekonali. Dúfam, že ostatný zápas s Lipanmi bude odrazovým mostíkom do ďalších stretnutí. Čaká nás Lokomotíva Košice, verím, že aj po zápase s ňou budeme spokojní,“ povedal pred zajtrajším súbojom tréner FK Poprad Marek Petruš.

FK Poprad
Proti Lipanom dostal šancu aj Tomáš Gajan

Naše mužstvo od začiatku sezóny kvária zranenia kľúčových hráčov. Dlhodobo zranení sú Grešák, Kukoľ, Gallovič, ku ktorým sa pridali Maťaš i Slebodník. V súboji proti Lipanom dostali šancu v druhom polčase Lungu, Ujčík i Gajan. „Po neúspešných výsledkoch prišlo aj k zmene v kádri. Na základe dobrých výkonov sme z B-mužstva povolali Ujčíka s Gajanom. V týždni poctivo trénovali, preto sme za stavu, aký bol, nevideli dôvod im nedať šancu. Dlhšie obdobie už dobre trénuje aj Lungu, preto bol zámer, aby odohral aspoň polčas. Myslím si, že podal veľmi dobrý výkon. Máme viacero zranených hráčov, potrebujeme mať v kádri stabilný počet 20 futbalistov. Ak si budú udržiavať dobrú výkonnosť, ostanú v kádri,“ ozrejmil Petruš.

Tomáš Gajan si nemyslí, že duel s Lokomotívou Košice bude ľahkým orieškom. „Každý zápas začína od 0:0 a ani tento určite nebude ľahký,“ konštatoval Gajan.