FK Poprad


Oficiálna stránka

Vyradili sme Inter, sme vo štvrťfinále

Futbalisti FK Poprad si aj v tejto sezóne zahrajú medzi elitnou osmičkou v Slovnaft Cupe. V zápase 5. kola Slovenského pohára zdolali na domácom ihrisku druholigový FK Inter Bratislava 1:0 a sú vo štvrťfinále.

Jednoduché to ale nebolo. Hostia z bratislavských Pasienkov opäť ukázali pod Tatrami svoje futbalové kvality. O postupe bielo-modrých rozhodol presný zásah Denisa Janča, ktorý v 20. minúte potrestal vybehnutie brankára Strelčíka elegantným lobom. V druhom polčase boli hostia veľmi nebezpeční a mali veľké príležitosti na vyrovnanie. Najväčšiu z nich spálil v 60. minúte Bezák, ktorý sa domáceho brankára mohol opýtať, kam to chce, no trestuhodne netrafil bránu. Druhú výbornú šancu mal kapitán Petráš, ktorého hlavička po rohovom kope skončila na pravej žrdi.

Denis Jančo - FK Poprad
Takýmto elegantným lobom zariadil Jančo postup Popradu

Knurovský vedel, že nastúpi

„Z tej tyčky mi ešte aj teraz brní v hlave. Predtým mali hostia čistú šancu, pri ktorej mi nebolo všetko jedno. Našťastie to ale dobre dopadlo. Celý týždeň som vedel, že nastúpim. Som rád, že som dostal šancu v osemfinále. Je to výborné, všetci sa tešíme, bolo to super, chytalo sa mi výborne. Jano Malec ma pred zápasom povzbudil, aj to mi pomohlo. Oslavovať postup ale nebudeme, čakajú nás ďalšie dôležité zápasy,“ prezradil brankár FK Poprad Adrián Knurovský.

Marko Lukáč - FK Poprad
Popradčania hrali proti Interu na dvoch útočníkov

Hrali v inom systéme

V uplynulej sezóne to popradskí orli dotiahli až do semifinále, teraz ich od vyrovnania tohto historického úspechu delí vyhrať už iba jeden zápas.

„Splnili sme cieľ, chceli sme postúpiť, aby sme aj na jar mali v Slovenskom pohári o čo hrať. Minuloročný postup do semifinále sa nám páčil. Bol to ťažký súper, vedeli sme, že Inter má dobré, kombinačné mužstvo. Pripravili sme sa na to a hrali sme v trošku inom systéme. Myslím si, že sme to zvládli a hoci tesne, postúpili sme. Súper mal jednu obrovskú šancu, mali sme aj šťastie,“ vydýchol si po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu kapitán Popradu Vladislav Palša. „Rozobrali sme si Inter ako hrajú. Miki Dvorožňák prišiel s tým, že na tento štýl by bolo najlepšie hrať systém 3-5-2. V prvom polčase nám to vychádzalo, v druhom už menej,“ vysvetlil zámer hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták.

FK Poprad
Sme vo štvrťfinále a tešíme sa na ďalšieho súpera

Slezák: Postúpilo šťastnejšie mužstvo

Žlto-čierni pod Tatrami herne nesklamali. Práve naopak, po najtesnejšej prehre boli sklamaní z toho, že medzi pohárovou osmičkou budú chýbať.

„V Poprade je futbalové prostredie a chodíme tu radi. Žiaľ, opäť sme prehrali 1:0 a chlapci sú smutní. Ďalej postúpilo šťastnejšie mužstvo. Chalani predviedli v druhom polčase kvalitný výkon, zavreli sme súpera na jeho polovici. Bolo tam dosť šancí, aby sme skórovali, v koncovke ale nie sme efektívni. Hrali sme s mužstvom, ktoré nie je náhodou na špici druhej ligy. Sme smutní, že sme sa rozlúčili s pohárom. Popradu gratulujem k postupu do ďalšieho kola,“ konštatoval tréner FK Inter Bratislava Richard Slezák.

Popradčania splnili jeden zo svojich cieľov a v Slovnaft Cupe sa predstavia aj po zimnej prestávke v marci budúceho roka. „Sme radi, že sme postúpili do ďalšieho kola medzi osem najlepších mužstiev cez veľmi kvalitného súpera. Proti Interu sa nám darí, hrá sa proti ním ťažko, lebo sú silní na lopte. Prvý polčas bol z našej strany výborný, okrem gólu sme mali ešte jednu vynikajúcu šancu Vlada Kukoľa. Súpera sme v ňom prakticky do ničoho nepustili. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. V závere sme sa trochu obávali o výsledok. Budeme čakať, koho nám prisúdi žreb v jarnej časti,“ doplnil Šesták.