V zápase 13. kola druhej ligy sa hráči nášho A-mužstva predstavili v Púchove bez zraneného kapitána Grešáka, po ktorom prevzal kapitánsku pásku Luterán.

V 5. minúte musel po prvýkrát zasahovať náš brankár Pohoriliak, keď vyboxoval loptu po priamom kope domácich. V 10. minúte sa po umnej kombinácii dostal do gólovej šance Plakalo, avšak zoči-voči domácemu gólmanovi zakončil nedôrazne. V 19. minúte zblízka, z 10 metrov, prestrelil domáci Kopiš. V 23. minúte vysunul presnou kolmicou Andrić Arthura a ten po individuálnej akcii technickou strelou na zadnú žrď otvoril skóre – 0:1. Bodku za prvým polčasom dal v 44. minúte Šoltíšik, ktorý spoza 16-ky prestrelil. V 54. minúte vyskúšal Arthur pozornosť domáceho brankára. O minútu na to sa do gólovej príležitosti dostal domáci Rypák, avšak z päťky hlavičkoval nad bránu hostí. Po hodine hry domáci stupňovali svoj tlak a Pohoriliak viackrát podržal svojich spoluhráčov. V 82. minúte vypálil ďalekonosnú strelu domáci Štefanec, ale jeho bombu vytlačil náš gólman na rohový kop. V závere sme si už nenechali streliť vyrovnávajúci gól a po bojovnom výkone sme si pripísali na svoje konto druhé víťazstvo v sezóne a prvé na ihrisku súpera.

MŠK Púchov – FK Poprad 0:1 (0:1)

Gól: 23. Legnani.

Pred 0 divákmi rozhodoval Malárik.

ŽK: Rypák – Luterán.

FK POPRAD: Pohoriliak – Šesták (64. Seb. Jurčišin), Kuc, Andrić, Kočik – Dáv. Maliňák, Luterán, Dom. Maliňák (68. Sven Jurčišin), Šoltíšik (68. Hurný) – Plakalo (81. Rumanský), Legnani (81. Kenroy).

V Púchove sme dosiahli cenné víťazstvo

hlasy po zápase

Ján Malec (FK Poprad): „Do Púchova sme cestovali s malou dušičkou, ale všetci sme sa zomkli a na základe nášho predzápasového pohovoru v šatni sme v sebe našli motiváciu. Prvý polčas bol vyrovnaný, z našej strany to bolo kombinačne na slušnej úrovni. Predviedli sme pekné akcie, mali sme tri gólové šance, z ktorých sme jednu premenili. Skórovali sme po peknej individuálnej akcii Arthura. V druhom polčase Púchov zvýšil obrátky a nám už trochu dochádzali sily. Viac sme sa bránili, nechceli sme inkasovať. Spoliehali sme sa na rýchle protiútoky, v závere sme chceli striedaniami využiť rýchlosť Kathona. Po záverečnom hvizde to bol pre nás veľký výdych. Bolo niečo nádherné vidieť tie šťastné oči chlapcov v šatni. Veľmi šťastný som aj za Yuriiho Pohoriliaka, lebo zachytal opäť dobre, za čo mu je odmenou čisté konto.“