FK Poprad


Oficiálna stránka

Ligové parametre malo sobotňajšie stretnutie 13. kola druhej ligy medzi domácim FK Poprad a hosťujúcim MFK Skalica. Zápasu nechýbala kvalita, emócie ani napätie, či dramatický náboj, chýbalo len korenie futbalu – góly.

Nie však preto, že by sa oba tímy nedostávali do gólových príležitostí, práve naopak. Tých bolo dostatok aj na dva zápasy, absentovala však presnejšia muška. Navyše obaja gólmani mali výborne postavené žrde na svojich bránkach, ktoré sa otriasali omnoho častejšie ako býva zvykom.

„Hralo s nami aj šťastie, hlavne pri tých tyčkách. Nemôžem sa ale zbaviť pocitu, že sme chceli vyhrať až príliš. Čistú gólovú šancu sme však nemali, na druhej strane súper trafil asi trikrát žrď. Bol to zápas s mužstvom, ktoré je v tabuľke vyššie ako my a chceli sme ho zdolať. Mrzí nás, že sa nám doma nepodarilo bodovať naplno a preskočiť Skalicu v tabuľke,“ povedala brankárska jednotka Popradu Ján Malec, ktorý si podobne ako jeho náprotivok udržal čisté konto.

FK Poprad - Skalica
Ján Malec vytláča loptu na žrď pri veľkej šanci Skalice

Kopúnek: Remíza je spravodlivá

Bielo-modrí chceli a potrebovali zabodovať pred domácim publikom naplno. Napokon sa však museli uspokojiť s bodom. Pri najväčšej šanci duelu ich zachránil kapitán Vladislav Palša, ktorý vykopával loptu takmer z bránkovej čiary.

„Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Hrali sme dobre, mali sme výborné protiútoky, žiaľ, nepodarilo sa nám dať gól. Mali sme aj trochu šťastie, remíza je spravodlivá. Ľudí v hľadisku sme vnímali, dodávajú nám energiu. Bol to ligový zápas, malo to všetky parametre, chýbali tomu iba góly. Chceli sme získať tri body, čo sa nám síce nepodarilo, ale liga je dlhá, každý zaváha,“ konštatoval defenzívny pilier FK Poprad Kamil Kopúnek.

FK Poprad - Skalica
Súboju FK Poprad proti MFK Skalica chýbalo gólové korenie

Belejčák: bolo to zbytočne nervózne

Popradčania by v prípade víťazstva poskočili v tabuľke na tretie miesto práve pred Skalicu. Takto ostávajú pod ňou s dvojbodovým mankom.

„Bolo vidieť, že sa stretli dve mužstvá z hornej polovice tabuľky. Zápas bol zbytočne nervózny, ale medzi Popradom a Skalicou to je takto. Škoda, že sme nevyhrali, berieme aj bod,“ hodnotil tréner FK Poprad Jaroslav Belejčák.

FK Poprad - Skalica
Zápas bol plný napätia a emócií

Pred zápasom by bod brali

Záhoráci pricestovali pod Tatry s cieľom neprehrať, čo sa im napokon podarilo. Po bezgólovej remíze sa im však jeden bod nakoniec málil.

„Pred zápasom by sme bod brali, ale po danom priebehu, si myslím, že sme stratili dva body. Odohrali sme vynikajúci zápas, nemali sme ale šťastie v koncovke. Mali sme 5-6 čistých šancí, nastrelili sme brvno, žrď, dvakrát nám vykopli loptu z prázdnej brány. Som spokojný, po ťažkom pohárovom zápase s Ružomberkom sme tento duel zvládli,“ uviedol tréner MFK Skalica Jozef Kostelník.