fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Vracia sa trojica potrestaných hráčov

Našich bielo-modrých orlov čaká netradične v piatok domáci súboj 22. kola druhej ligy, keď v NTC Poprad od 18.00 hodiny privítajú MŠK Žilina B. Zverenci trénerského dua Marek Petruš – Mikuláš Dvorožňák si potrebujú vylepšiť náladu po dvoch prehrách na ihriskách súperov. Po porážke v Lipanoch (1:2) sme neuspeli ani na Lokomotíve Košice (0:2) a v tabuľke sme z druhého miesta klesli na štvrté. Na vedúce Pohronie strácame už desať bodov, na druhý Liptovský Mikuláš tri.

Dobrou správou je, že do zostavy nášho A-tímu sa po trojtýždňovom treste vracia trojica Kukoľ, Horváth, Streňo, ktorá pauzovala na súpiske od pohárového stretnutia v Michalovciach. „Našou povinnosťou je odviesť v každom zápase maximum. Je síce lepšie hrať proti Žiline B v piatok ako v nedeľu, kvôli ich hráčom z A-tímu, ale na to sa pozerať nemôžeme, keďže máme nejaké svoje ambície. Nemôžeme ale hrať tak ako v prvom polčase s Lokomotívou Košice. Neviem si nájsť vysvetlenie na to, prečo sa dopúšťame chýb, po ktorých dostávame na koňa súpera. Na každý jeden strelený gól sa neskutočne nadrieme, a naopak, príliš ľahko inkasujeme,“ povzdychol si univerzál FK Poprad Viktor Maťaš, ktorý väčšinou hráva na poste obrancu.

FK Poprad - Žilina B
Pod Dubňom sme na jeseň remizovali 1:1

je to o premieňaní šancí

Proti žilinskému „béčku“ potrebujeme a chceme vyhrať. Na jeseň sme s týmto súperom odohrali vyrovnané stretnutie s nerozhodným výsledkom 1:1. „Mužstvo pristupuje k zápasom v poriadku, v Lipanoch, ani proti Lokomotíve Košice sme ale nemali šťastie. Kto hral futbal, ten to pochopí. Tri týždne hráme bez piatich hráčov základnej zostavy. Treba zobrať aj to do úvahy. Sme preto radi, že sa už vracajú do zostavy. Keď však chceme vyhrávať, musíme strieľať góly, čo sa nám momentálne nedarí. Šancí sme na to mali dosť, aj v Lipanoch, aj proti Lokomotíve Košice. O tom je futbal,“ konštatoval tréner FK Poprad Marek Petruš.

X