Tri tímy ostali po 3. kole druhej ligy bez straty kvetinky. Nás teší, že okrem Dubnice nad Váhom a Petržalky je to aj FK Poprad. Víťaznú šnúru môžu bielo-modrí orli natiahnuť v sobotu, keď v súboji 4. kola privítame doma od 19. hodiny v NTC Poprad MFK Skalica. Záhorákom patrí po troch zápasoch v tabuľke 7. miesto so ziskom 6 bodov. Naposledy vyhrali doma nad Podbrezovou 3:1.

Prípravu na Skalicu si naše mužstvo spestrilo utorňajším prípravným zápasom so slovenskou reprezentáciou do 19 rokov. Stretnutie sme vyhrali 2:1 po polčase 0:1, keď naše góly strelili Lukáš Horváth z pokutového kopu a parádnym priamym kopom Adam Pajer.

FK Poprad - Vadim Jančak
Vadim Jančak – FK Poprad

Ukrajinec Jančak na skúške

„Tento zápas nemal so sobotou nič extra spoločné. Šancu dostali všetci hráči. Tí, ktorí nastúpili v prvom polčase, ma sklamali. Som veľmi nespokojný, lebo podcenili mladých chlapcov, ktorí v prvom polčase ukázali, čo je srdiečko, bojovnosť. Po zmene strán sa to po príchode iných hráčov rapídne zlepšilo. Ukázalo sa, že tí berú futbal trochu vážnejšie. Výsledok sa otočil a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali,“ konštatoval po utorkovom dueli tréner FK Poprad Marek Petruš. V ňom dostal príležitosť aj mládežnícky reprezentant z Ukrajiny Vadim Jančak, ktorý je v tíme na skúške. „Ukázal niektoré svoje predpoklady, ktoré v sebe má. Je to rýchlostný typ hráča. Jeho výkon nebol najhorší, ale čakal som od neho trošku viac,“ dodal Petruš.

V hernej i streleckej forme je v úvode sezóny stredopoliar Denis Jančo. Pre mladého 22-ročného záložníka zatiaľ platí čo majstrovský zápas to strelený gól. Po Slovane Bratislava B, Podbrezovej a FC Košice si brúsi zuby aj na Skaličanov. „Šestyho góly určite nenahradím, on to má jednoducho v sebe. Som ale šťastný, že mi teraz ide karta. Čaká nás Skalica, možno ešte kvalitnejší súper ako boli naposledy Košice. Skalica hrá na špici druhej ligy už tri – štyri roky. Bude to určite ťažký zápas a už sa na neho tešíme,“ zdôraznil Denis Jančo.