fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Porazili sme Tatran Prešov v boji o najlepšiu osmičku. Ťažko by sme v doterajšom priebehu sezóny hľadali emotívnejší a zásadnejší zápas FK POPRAD. Všetky duely v lige majú veľkú dôležitosť a cenu, pretože naša pozícia v tabuľke rozhoduje o ďalšej možnosti naplniť ambície. Do troch rokov by sme chceli hrať najvyššiu slovenskú súťaž a priblížiť sa k futbalovej špičke Slovenska. Pohár je však možnosť ako sa zapísať a upozorniť na seba ešte skôr, ako sa pokúsime pretaviť snaženie do výstupu o poschodie vyššie.

Podarilo sa to

Ak je Poprad klub, ktorý má ambície patriť medzi najlepšie kluby na Slovensku a už dnes zabezpečuje pre hráčov a divákov profesionálny servis, tohtoročný pohár bol príležitosťou na to, aby sme vyzvali čo i len jedného súpera z Fortuna ligy a overili si svoje možnosti. Žreb nám prial, ale my sme boli pripravení. Počas štyroch duelov sme strelili štrnásť gólov a inkasovali sme len jediný krát. Pred zápasom s Prešovom sme si boli vedomí, že Tatran si tesne pre nami poradil s dlhodobo rešpektovaným ligovým Ružomberkom a postupne si prerazil svoje miesto z dna tabuľky na desiate miesto. Tatran bol pre nás plnohodnotným prvoligovým súperom, pred ktorým sme mali rešpekt.

Zápas Poprad - Prešov - Slovenský Pohár - FK Poprad

Stretnutie som celý čas prežíval z bezprostrednej blízkosti autových čiar, kde sa zvyčajne pohybujem počas vonkajších zápasov. Priznám sa, že fotenie mi nikdy tak veľmi neliezlo na nervy ako tento krát. Mal som sto chutí vypnúť fotoaparát a naplno sa venovať futbalu ako fanúšik. Mal som z tohto futbalu radosť. Pokojný a koncentrovaný Jano Malec, stabilná a húževnatá obrana, tvorivý stred poľa a Alekou Alekos, tak ako ho poznáme – opäť v správnom čase na správnom mieste. Strelili sme prvý gól a s chuti som si zakričal! Postranný rozhodca, bol v tej chvíli celkom blízko mňa a zrejme mu došlo, že nebudem nestranným žurnalistom, ktorý čaká na penalty. Po góle sme naďalej skvelo pracovali ako tím, ale bojovný Prešov nám nič nedaroval. V prvom polčase sme však mohli vedenie navýšiť. Rudo Bilas mal k tomu asi najbližšie, keď jeho parádnu štandardku, ktorá mala namierené k pravej hornej pavučine Prešovskej svätyne, veľmi pozorne vychytal koncentrovaný brankár domácich.

Zápas Poprad - Prešov - Slovenský Pohár - FK Poprad

Ďalší zaujímavý priamy kop, už počas druhého polčasu, sme Prešovu nedarovali a Tomáš Peciar, pre mňa osobne zaznamenal najlepší gól doterajšieho priebehu sezóny. Vlado Palša mu údajne poradil, aby strelu z približne sedemnástich metrov smeroval do brankárovej strany. Peci, ako ho v klube poznáme, poslúchol skúseného kapitána a Poprad vybuchol do eufórie! Hráči, striedačka, funkcionári, aj my kluboví novinári sme si začali pripúšťať fantastickú skutočnosť – môžeme poraziť Prešov na domácej pôde a byť v najlepšej osmičke! Medzi druhým a tretím gólom bol pre mňa veľmi silný moment práve ten, keď sme sa snažili držať loptu v krídelných priestoroch na polovici súpera a Ruda Bilasa, ktorý držal loptu na centimetre od rohovej zástavky neodzbrojili ani štyria hráči súpera a mohli sme dokonca zahrávať roh. Napokon prišiel na ihrisko, svojimi prienikmi známy Szymon Gruca, ktorý prešiel prešovskou obranou a štipľavo vystrelil na brankára „Koňarov“. Ten loptu vyrazil na kopačku sústredeného Roba Ujčíka a Robo sa nemýlil. Poprad po tomto góle porazil na domácom ihrisku 1. FC TATRAN PREŠOV výsledkom 0:3. Rozprávkové víťazstvo!

Zápas Poprad - Prešov - Slovenský Pohár - FK Poprad

Ak by som chcel znieť premotivovane, neskromne a pridal by som úsmev na tvári, mohol by som povedať, že od Pohára UEFA nás delia už len tri duely! Je to síce pravdou, ale táto interpretácia nám zatiaľ nepatrí. Stačí ak si povieme, že sme v tomto dueli dokázali, že naše ambície nie sú prehnané a že FK POPRAD patrí v pohári medzi najlepších osem. Výhru by sme však mali spracovať pokorne a rovnaké výkony by sme mali podávať aj v lige. To, že sme toho schopní, sme dokázali, teraz už len naštartovať víťaznú štafetu. Ozaj, do ďalšieho pohárového kola prajem FK POPRAD výjazd na štadión Antona Malatinského! To by bola pre popradského fanúšika skutočná futbalová „lakocinka“ 😉

Zápas Poprad - Prešov - Slovenský Pohár - FK Poprad

X