V stredu o 16.30 hodine odohrá naše A-mužstvo preložený zápas 2. kola Slovnaft Cupu v Stropkove. Stretnutie s domácim treťoligistom sa pôvodne malo uskutočniť už 14. augusta, no kvôli nespôsobilému terénu sa odohrá o dva týždne neskôr. MŠK Tesla Stropkov je po šiestich kolách tretej ligy Východ na 6. mieste tabuľky, keď v ostatnom kole remizoval v Kalši 2:2. Bielo-modrí orli po fantastickom finiši vyhrali v sobotu nad Komárnom 2:0 a v druhej lige naďalej stíhajú vedúcu Dubnicu, na ktorú strácajú tri body.

„Chceme ostať čo najdlhšie na víťaznej vlne. Vieme, že v Stropkove nás nečaká nič jednoduché. Máme ale veľmi široký, kvalitný káder. V sobotu nás potom čaká veľmi ťažký zápas v Banskej Bystrici. Uvidíme ako to tréneri rozložia ako to plánujú. Určite je ale našim cieľom postúpiť, za tým si pôjdeme a je jedno, kto z nás bude na ihrisku,“ povedal pred pohárovým stretnutím stredopoliar FK Poprad Vladimír Kukoľ.

FK Poprad - Kukoľ
Vladimír Kukoľ a Lopez Da Silva Junior

informácie o stropkove majú

Určité poznatky môžu naši tréneri čerpať aj zo vzájomného zápasu nášho B-mužstva v Stropkove, v ktorom v treťoligovom súboji vyhrala naša rezerva 4:2, hoci po polčase prehrávala 0:2.

„Prvoradým cieľom je postúpiť, takže sa budeme snažiť postaviť jednu z tých silnejších zostáv. Niektorí hráči určite dostanú voľno, preto dostanú príležitosť aj ďalší hráči. Ja verím, že sa jej chopia a podajú dobré výkony. Dúfam, že mi zamotajú hlavu na sobotu. Určite budeme vychádzať aj zo zápasu nášho B-tímu v Stropkove. Je k dispozícii na futbalnete a informácie máme aj od trénera rezervy Petra Pitoňáka. Dúfam, že sa domáci musia pripraviť na nás, nie my na nich,“ zdôraznil tréner FK Poprad Marek Petruš.