fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

S veľkými zmenami v zostave dnes nastúpilo naše A-mužstvo na stretnutie 8. kola druhej ligy v Skalici. Pre chorobu nám na Záhorí chýbalo viacero hráčov (Kuc, Hurný, Šesták, Jurčišinovci, Oscar). Nenastúpil ani Gallovič, ktorý prestúpil do prvoligovej Senice. Naopak, pozitívnou správou je, že do hry zasiahol po dlhšom čase zranený Arthur a aj trojica nových hráčov. Na hosťovanie k nám prišiel z AS Trenčín 19-ročný stredopoliar Adam Laurinec, ktorý sa predstavil už v pohárovom zápase v Belej. Premiéru v našom drese si dnes odkrútili 26-roční futbalisti z Bosny a Hercegoviny – obranca Armin Mujkić a útočník Alem Plakalo.

Žiaľ, ani oni nepomohli k tomu, aby sme v Skalici zabodovali. Domáci otvorili skóre už v 8. minúte, keď sa po rohovom kope presadil obranca Ranko. Na druhý gól sa čakalo takmer hodinu. V 61. minúte prekonal Vavrúša poľský útočník Straczek. V 72. minúte uzavrel skóre na 3:0 Blažek. Po trojbodovom zisku sa Skaličania vyšvihli do čela tabuľky.

MFK Skalica – FK Poprad 3:0 (1:0)

Góly: 8. Ranko, 61. Straczek, 72. Blažek.

Pred 540 divákmi rozhodoval Parilák.

ŽK: Hollý – Kenroy, Luterán, Mujkić.

FK POPRAD: Vavrúš – Nagy, Straka, Mujkić, Kočik – Laurinec, Dáv. Maliňák, Luterán, Dom. Maliňák – Kenroy (76. Budinský), Plakalo (57. Legnani).

FK Poprad
V Skalici sme prehrali 0:3

hlasy po zápase

Stanislav Ďuriš (tréner FK Poprad): „Do zápasu sme išli až so šiestimi vynútenými zmenami, čo sa ukázalo aj na samotnej hre mužstva. Prvý polčas sme hrali dobre organizovane v defenzíve. Gól sme inkasovali po štandardnej situácii. Druhý polčas bola Skalica ako líder súťaže lepšia, skúsenejšia a vypracovala si niekoľko gólových šancí, z ktorých dve premenila. Noví hráči trénovali len dve tréningové jednotky a potrebujú čas na zapracovanie do herného systému.“

X