FK Poprad


Oficiálna stránka

V Skalici hráme o udržanie nádeje

Ide o všetko. V druhej lige ostáva do konca dlhodobej časti súťaže odohrať posledné tri kolá. Zdá sa, že karty sú rozdané jasne. Aspoň, čo sa týka boja o špicu tabuľky a postupu do elitnej prvoligovej spoločnosti. Vedúca Sereď má na prvom mieste štvorbodový náskok pred druhou Skalicou a osembodový pred našimi chalanmi, ktorí sú na treťom mieste. Štvrtá Lokomotíva Košice stráca ďalšie štyri body.

Šancu na postup do najvyššej súťaže majú iba dva najlepšie celky. Víťaz postúpi priamo, ak splní všetky podmienky. Druhý tím má ešte šancu vybojovať si postup v baráži. Zajtra hrajú bielo-modrí v Skalici zápas o udržanie nádeje. V prípade víťazstva by sme stiahli náskok Záhorákov na jeden bod a dve kolá pred koncom by sme ostali v hre.

„Na zápas v Skalici, v ktorom ide o všetko, sme sa dôkladne pripravili. Taktiku podradíme tomu, že budeme musieť hrať na víťazstvo. Víťazstvo nad Novým Mestom nad Váhom podvihlo psychiku hráčov. Klímu v mužstve nastavíme tak, aby sme hrali uvoľnene, aktívne, pokúsime sa v Skalici vyhrať,“ konštatoval pred zajtrajším súbojom asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

FK Poprad
V Skalici pôjde zajtra o všetko

môžeme len prekvapiť

Podtatranci sú odhodlaní nechať na ihrisku všetko a pre úspešný výsledok urobiť maximum.

„Sú tri kolá do konca, hrá sa ešte o deväť bodov. Každý môže v tejto súťaži zakopnúť. Pôjdeme od zápasu k zápasu a urobíme všetko preto, aby sme získali čo najviac bodov. Skalica je favorit, oni musia. Nám by sa malo hrať o to ľahšie, môžeme len prekvapiť,“ povedal útočník FK Poprad Štefan Holiš.

Aj keď výhodu domáceho prostredia budú mať zajtra Skaličania, naši hráči veria, že na Záhorí bude počuť aj popradských fanúšikov.

„Je škoda, že sme to mali vo svojich rukách, ale sme to prepustili Skalici. Budeme bojovať až do konca a uvidíme, čo sa stane. V zajtrajšom zápase budú domáci pod väčším tlakom ako my. Bude to veľmi ťažký zápas, dúfam, že naši skvelí fanúšikovia prídu aj do Skalice a že nás podporia,“ dodal stredopoliar FK Poprad Duje Medak.