FK Poprad


Oficiálna stránka

V Skalici chceme prekvapiť a bodovať

Po domácej prehre s 1. FC Tatran Prešov (1:3) a stredajšom triumfe nad MFK Stará Ľubovňa v Slovnaft Cupe (0:7) sa futbalisti druholigového FK Poprad predstavia zajtra v Skalici, kde ich čaká majstrovské stretnutie 4. kola.

Zverencom trénera Mareka Petruša nevyšiel vstup do nového súťažného ročníka podľa predstáv. Po domácom víťazstve nad Dubnicou nad Váhom (2:1) remizovali bielo-modrí v druhom kole v Banskej Bystrici (3:3) a naposledy podľahli doma Prešovu (1:3). V tabuľke nám patrí 9. miesto so ziskom 4 bodov. Náš zajtrajší súper, MFK Skalica, je pred najbližším duelom papierovým favoritom. V tabuľke sú Záhoráci na druhej priečke, keď na svojom konte majú sedem bodov a skóre 5:1.

FK Poprad
Po Starej Ľubovni nás čaká Skalica

stratené body chcú späť

Popradskí „orli“ sa na zajtrajší súboj naladili hladkým triumfom v pohárovom zápase pod Ľubovnianskym hradom (7:0). Čisté konto si v tomto súboji udržal Adrián Knurovský, ktorý medzi tromi žrďami dostal prednosť pred Jánom Malecom. Ten odchytal v tomto súťažnom ročníku doposiaľ iba jediné majstrovské stretnutie s 1. FC Tatran Prešov. „Musíme sa byť každý jeden zápas. Víkend čo víkend budeme mať kvalitných súperov. To prináša celoštátna druhá liga. Treba zomknúť všetky sily, dať sa dokopy. Kvalitné zápasy nás všetkých posúvajú iba vpred,“ zdôraznil pred zajtrajším šlágrom kola brankár FK Poprad Ján Malec.

Tzv. anglické týždne majú hráči väčšinou radi, pretože im vyhovuje byť v zápasovom tempe. „Body stratené na domácom ihrisku by sme radi získali späť už v Skalici. Na prehru s Prešovom sme museli veľmi rýchlo zabudnúť, keďže už v stredu sme hrali pohárové stretnutie v Starej Ľubovni. Do Skalice nepôjdeme ako favorit, ale chceme prekvapiť a našim cieľom je bodovať,“ povedal tréner FK Poprad Marek Petruš.