FK Poprad


Oficiálna stránka

Veľmi nepríjemné prekvapenie pripravili sebe i svojim fanúšikom futbalisti druholigového FK Poprad. Na ihrisku dovtedy predposledného Šamorína prehrali rozdielom triedy 0:3.

Najsmutnejšie je, že najlepším hráčom modro-bielych bol napriek trom inkasovaným gólom brankár Ján Malec. Ten podržal svoje mužstvo pri viacerých tutovkách s chuťou hrajúcich domácich. Úvodného gólu sa dočkali Šamorínčania v 28. minúte po presnej hlavičke Brazílčana Neta. Hostia veľa šancí nemali, za zmienku stoja iba strela Kukoľa, ktorú domáci gólman Rožník vytlačil na rohový kop, nebezpečná hlavička Šuľu a hlavičkové zakončenie Šestáka tesne vedľa domácej brány. Domáci rozhodli o svojom zaslúženom triumfe v záverečnej štvrťhodine. V 75. minúte sa pekne uvoľnil Vávra a s prehľadom zakončil, o päť minút na to dokončil skazu hostí striedajúci Fuják, ktorý sa presadil z priameho kopu. V závere mohol streliť aspoň čestný úspech Popradu Kukoľ, ale sám pred domácim brankárom nechal vyniknúť Rožníka.

„V prvom polčase sme začali hrať vo formácii 3-5-2 a nedarilo sa nám to. Nerobili sme to, čo sme chceli. Ani ihrisko nám nedovolilo hrať našu kombinačnú hru. Súper hral dobre dozadu a na brejky. Nevyšlo nám to, prehra nás mrzí, lebo všetci máme jeden cieľ – vyhrať každý zápas,“ smutne konštatoval záložník FK Poprad Duje Medak. Už tretíkrát v sezóne sa Popradčanom stalo, že po sérii niekoľkých duelov bez inkasovaného gólu dostali trojku. Bolo to tak vo Zvolene, Trebišove i teraz v Šamoríne. „Neviem, čo na to povedať. Myslím si, že máme najlepšiu obranu v lige. Je ale lepšie dostať tri góly v jednom stretnutí ako prehrať tri zápasy 1:0,“ dodal Medak.

Šamorín - FK Poprad
Ani Duje Medak sa v Šamoríne nepresadil

Dubec: Súper nás prehral vo všetkom

Výkony Popradčanov boli podpriemerné, na ihrisku sa nenašiel líder, ktorý by zdvihol bojovú zástavu. Pokúšal sa o to Daniel Dubec, ktorý počas polčasovej prestávky nahradil v útoku Štefana Holiša.

„V prvom polčase sme ako celé mužstvo nepodali dobrý výkon. Súper nás prehral prakticky vo všetkom. Dokázali sme si prihrať iba medzi stopérmi. Chýbal nám pohyb, ponuka, agresivita v súbojoch a strašne sme prepadávali. V druhom polčase sme sa snažili to zjednodušiť, ísť do väčšieho rizika. Mali sme nejaké šance, ale domáci ich mali ešte viac. Za túto prehru môžeme viniť len sami seba,“ nesnažil sa hľadať výhovorky útočník Popradu Daniel Dubec. „Systémové veci by som nechcel hodnotiť, je to vec trénerov. Najväčším problémom bolo, že sme domácim nechávali strašne veľa priestoru. Chceli sme to zmeniť, aj ja som tam mal dve šance. Žiaľ, prehrali sme zaslúžene,“ doplnil Dubec.

Šamorín - FK Poprad
FK Poprad v Šamoríne herne vybuchol

Brazílčania tvrdia muziku

Domáci nastúpili v základnej zostave s piatimi futbalistami z Brazílie a ich rýchlosť, hravosť a chuť po víťazstve na Podtatrancov platili. „Nikdy sa nepozerám na tabuľku, vždy sa sústredíme iba na najbližší zápas. Máme úplne nový tím, veľa mladých hráčov. Aj preto sa naše výkony menia každé jedno stretnutie. Potrebujeme to stabilizovať. V tomto zápase to bolo lepšie. Poprad je veľmi dobré mužstvo. Vedeli sme, že majú silných útočníkov. Preto sme trochu pozmenili našu hru. Naši hráči dodržali stanovenú taktiku, výkon celého mužstva bol oveľa solídnejší ako napríklad v predošlom zápase,“ hodnotil fínsky tréner FC ŠTK Fluminense Šamorín Mika Lönnström, ktorý má v kádri až deväť Brazílčanov.