V Šamoríne sa potrebujeme chytiť

Naše A-mužstvo sa potrebuje výsledkovo chytiť. Po dvoch prehrách v rade v Bardejove a doma proti MŠK Žilina B sa zverenci trénerskej dvojice Marek Petruš – Ivan Lapšanský predstavia v nedeľu od 10.30 hod. v stretnutí 13. kola druhej ligy v Šamoríne. Po dvoch dueloch bez bodového zisku a dokonca i bez streleného gólu sa potrebujeme dostať späť na víťaznú vlnu. Pred dôležitým súbojom v Šamoríne sme sa pozhovárali so záložníkom FK Poprad Denisom Jančom.

FK Poprad - Denis Jančo
Denis Jančo – FK Poprad

Denis, v nedeľu sa predstavíme v Šamoríne v zápase 13. kola druhej ligy. Aká je nálada v šatni? Sme pripravení na súpera?

Nálada je možno trošku horšia po tých dvoch zápasoch, ktoré nám nevyšli. Už sme sa ale z toho otriasli, hodili sme to za hlavu. Je to za nami, už to nezmeníme, ideme ďalej. Do Šamorína ideme urobiť čo najlepší výsledok a pokúsiť sa zabojovať o tri body.

Čaká nás súper zo spodných priečok tabuľky. U súperov, ktorí hrajú o záchranu sa hrá asi najťažšie. Súhlasíš s týmto názorom?

Určite, je to pravda. Každý zápas v tejto druhej lige je nevyspytateľný. Nikdy neviete ako vás ten domáci tím môže prekvapiť, aj keď je možno zospodu tabuľky. Na toto sa ale nemôžeme pozerať, musíme sa dobre pripraviť, ešte týchto pár dní. Do zápasu musíme ísť naplno, ako keby sme hrali s prvým tímom v tabuľke.

V posledných dvoch zápasoch sme nezískali ani bod, dokonca sme nestrelili ani gól. Myslíš si, že je to nejaká herná kríza alebo len momentálny pokles formy?

Myslím si, že to patrí k futbalu. Nie vždy sa darí, nejde to stále. Samozrejme, je škoda, že sme nejaký ten gól nedali, určite sme na to mali príležitosti. Žiaľ, gól sme nestrelili, aj keď sme veľmi chceli. Niekedy sa jednoducho stane, že vám to nevyjde podľa predstáv. Snažíme sa do zápasov ísť vždy naplno, vyhrávať, strieľať góly. Teraz sa nám to nepodarilo, budeme sa snažiť to zmeniť v Šamoríne.

V ostatných stretnutiach na našej súpiske absentovala dvojica skúsených opôr Štefan Zošák a Vladimír Kukoľ. Ako veľmi chýbajú mužstvu?

Sú to veľmi skúsení hráči, ktorí budú vždy chýbať. Je to citeľné oslabenie, majú čo to odohraté. Na ihrisku nám vždy pomôžu skúsenosťami, ktoré nadobudli, hlavne nám mladším. Vedia nás usmerniť. „Zoši“ by už v najbližšom zápase mal hrať, čo je určite super. Na Vlada Kukoľa si ešte asi budeme musieť počkať. Dúfam, že bude aj on čoskoro naspäť.