FK Poprad


Oficiálna stránka

V Šamoríne potrebujeme zabrať naplno

Po nešťastnej domácej prehre s KFC Komárno (0:2) v uplynulom kole cestujú bielo-modrí orli na druholigový zápas 9. kola do Šamorína. Našim chlapcom patrí v tabuľke 7. miesto so ziskom 11 bodov, FC ŠTK 1914 Šamorín je na 14. priečke s 8 bodmi. V tabuľke pravdy sú však na tom obaja súperi rovnako – mínus 4 body.

Šamorínčania v uplynulom kole prehrali v Skalici 0:2, my sme rovnakým výsledkom podľahli doma lídrovi súťaže z Komárna. Hoci sme predvedeným výkonom nesklamali, znovu sme vyšli bodovo naprázdno. V Šamoríne si zajtra potrebujeme napraviť chuť a vonku konečne vyhrať.

„Musíme sa zomknúť a ukázať, že sme tím. Takto to už ďalej nejde. V Šamoríne potrebujeme vyhrať, musíme urobiť všetko preto, aby sme získali tri body. Musíme strieľať góly, lebo v útoku sme imúnni. Futbal sa hrá na góly a bez nich nebudeme vyhrávať,“ zdôraznil český obranca v službách FK Poprad Adam Pajer.

FK Poprad
Po domácom zápase s Komárnom cestujeme do Šamorína

v útoku sa trápime

V Šamoríne sme v uplynulej sezóne prehrali rozdielom triedy 0:3. Z tohto pohľadu teda máme súperovi čo oplácať. „Zodpovedný prístup musí byť podložený kvalitou v zakončení vo finálnej fáze. Keď nám Stano Šesták nedá gól, v útoku sa trápime. Ani tie zranenia, ktoré boli dlhodobé v našej kabíne, tomu nenapomohli. Snáď to vyjde v ďalších zápasoch. V uplynulej sezóne nám to v Šamoríne nevyšlo, ale na to sa už nepozeráme. Mužstvá sa menia, hráči sa rotujú. Každopádne, do Šamorína ideme s cieľom vyhrať,“ konštatoval pred zajtrajším duelom asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

X