fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Po krátkych dvojtýždňových dovolenkách odštartovali včera hráči nášho druholigového A-mužstva letnú prípravu na novú sezónu. Zverencom trénerského dua Marek Petruš – Mikuláš Dvorožňák sa na úvodnom večernom tréningu hlásilo 20 hráčov. Chýbal španielsky útočník Enzo Mauro Arevalo Acosta, ktorý dostal o týždeň dlhšie voľno a k tímu sa pripojí na budúci týždeň. Na tréningu nechýbal Stanislav Šesták, ktorý však nemal na nohách kopačky, ale tréningový proces sledoval v civile v pozícii nového športového riaditeľa FK Poprad.

Bielo-modrých orlov čaká päť týždňov prípravy, úvodné kolo druhej ligy je na programe v sobotu 20. júla. Našim súperom bude na domácej pôde jeden z nováčikov súťaže, ŠK Slovan Bratislava B. Do kádra A-tímu budú zapojení aj niektorí dorastenci a postupne budú prichádzať nové posily.

Naše A-mužstvo má v pláne odohrať šesť prípravných stretnutí so zaujímavými súpermi. Všetkých šesť duelov odohráme na pôde súperov. Ten prvý už v sobotu 22. júna v Šarišských Michaľanoch. V utorok 25. júna sa predstavíme na ihrisku prvoligových Michaloviec. Čaká nás aj medzinárodná konfrontácia s tímami z Česka (Karviná, Opava), Maďarska (DVTK Miškolc) i Poľska (Mielec).

FK Poprad - príprava
Na úvodný tréning vybehlo 20 hráčov

Plán prípravných zápasov

A-tím

22.6. Šar. Michaľany – FK Poprad

25.6. Michalovce – FK Poprad

29.6. Karviná – FK Poprad

6. alebo 7.7. Opava – FK Poprad

10.7. DVTK Miškolc – FK Poprad

13.7. Mielec – FK Poprad

B-tím

29.6. Sp. Podhradie – FK Poprad B

13.7. FK Poprad B – L. Hrádok

X