V pohári vyzveme druholigového lídra

Po zbabranom zápase v Púchove čaká naše druholigové A-mužstvo tzv. anglický týždeň. Zajtra o 16. hodine privítame v NTC Poprad v osemfinálovom zápase Slovnaft Cupu lídra druhej ligy, MFK Dukla Banská Bystrica. V nedeľu sa potom predstavíme na ihrisku Slovana Bratislava B.

Vojakom spod Urpína máme čo vracať. Pred dvoma mesiacmi sme podľahli domácim na banskobystrických Štiavničkách po nepresvedčivom výkone 0:2. Po hernom i výsledkovom výbuchu v Púchove si potrebujeme napraviť chuť i reputáciu. Dlhujeme to nielen sebe, ale aj všetkých fanúšikom FK Poprad. V Slovenskom pohári sa nám v ostatných rokoch darí skvelo. Pred tromi rokmi sme to dotiahli až do historického semifinále, pred dvoma rokmi i vlani medzi najlepšiu osmičku. Zajtra môžeme opäť postúpiť medzi osem najlepších tímov na Slovensku.

To však musíme predviesť omnoho lepší výkon ako naposledy v Púchove. V opačnom prípade nemáme nárok pomýšľať na úspech proti kvalitnému tímu Banskej Bystrice. Dukla sa do osemfinále prebojovala po víťazstvách v Brezne (1:3), Strečne (1:10) a Medzilaborciach (1:2).

FK Poprad - Slebodník
Tibor Slebodník – FK Poprad

slebodník sa dočkal

„Musíme zodvihnúť hore hlavy a možno popremýšľať nad zostavou na pohárový zápas. V Púchove na niektorých postoch tie výkony neboli najlepšie. Možno, že prídu nejaké korektúry v zostave. Denisa Janča sme v Púchove nechali oddychovať, lebo hral všetky zápasy v základnej zostave a cítim som od neho unavenosť. Na hrote dostal šancu Enzo, bol živý, ale nedal gól, ani nepripravil nejakú gólovú pozíciu. Dobre sa na neho pozeralo, ale efekt žiadny,“ konštatoval po prehre v Púchove tréner FK Poprad Marek Petruš. Azda jediným pozitívom tohto stretnutia bol premiérový druholigový gól stále ešte iba 19-ročného útočníka Tibora Slebodníka. „Teším sa z jeho zásahu, na ihrisko som ho vyprevádzal s tým, aby mužstvu pomohol. Pohyboval sa na tej hraničnej situácii, dokázal to, strelil gól, škoda len, že ten gól nepriniesol žiaden bodový osoh,“ poznamenal kouč bielo-modrých orlov a k zajtrajšiemu súperovi dodal: „Pohár nie je o víťazstve, pohár je o postupe. Spravíme všetko preto, aby sme v stredu postúpili medzi najlepšiu osmičku. Banská Bystrica má skúsené mužstvo, veľa tridsiatnikov, ktorí už niečo vo futbale preskákali. Sú na víťaznej vlne, majú kvalitný káder.“

Tibor Slebodník mal po zápase v Púchove zmiešané pocity. Na jednej strane ho tešil strelený gól, no na strane druhej prevládalo sklamanie z prehry. „Gól som síce dal, ale nestačilo to. Dúfam, že prídu ďalšie. V príprave mi to strelecky šlo, ale príprava je príprava a liga je liga. Verím, že šťastíčko sa už otočí na moju stranu. Čaká nás teraz pohárový zápas s Banskou Bystricou. Bude to ťažký zápas, v lige sme s Duklou prehrali. Dúfam, že podáme čo najlepší výkon a že postúpime ďalej,“ povedal Slebodník.