FK Poprad


Oficiálna stránka

Hráči druholigového FK Poprad postúpili do 4. kola Slovnaft Cupu, keď v stredajšom zápase triumfovali na pôde piatoligistu z Vysokej nad Kysucou presvedčivo 5:0 (2:0).

V základnej jedenástke trénera Jaroslava Belejčáka nezostal po súboji vo Zvolene kameň na kameni. V pohárovom dueli dostali šancu predovšetkým hráči z lavičky. Na ihrisko outsidera vybehli v 1. minúte iba štyria hráči, ktorí figurovali v základnej jedenástke v majstrovskom zápase vo Zvolene (Urbanič, Hric, Maťaš, Jančo). Naopak, príležitosť dostali od úvodnej minúty až siedmi „novici“ (Knurovský, Daško, Ferenc, Kopúnek, Lukáč, Horodník, Dubec). Hrajúci asistent trénera Stanislav Šesták do Vysokej nad Kysucou ani necestoval.

Vysoká nad Kysucou - FK Poprad
Daniel Dubec zvyšoval vo Vysokej nad Kysucou na 2:0

Lukáč ponúkol gól Dubcovi

Stretnutie sa hralo v žičlivej futbalovej atmosfére pred takmer 500 divákmi. Favorit potvrdil svoje kvality, hoci na prvý gól musel čakať až do 22. minúty, keď sa zblízka presadil Maťaš. Po polhodine hry zvýšil na 2:0 Dubec, ktorému loptu kamarátsky naservíroval Lukáč, ktorý mohol aj sám skórovať. „Takéto zápasy netreba podceniť, nie vždy postúpi favorit. Je to len o prístupe, dať prvý gól a upokojiť sa. Ihrisko bolo menšie, bolo to veľa o súbojoch. Ďakujem Markovi za druhý gól, ja by som urobil to isté. Hráme za jeden klub, vždy je lepšie prihrať lepšie postavenému hráčovi,“ poznamenal na margo svojho presného zásahu na 0:2 Daniel Dubec. „Prvý gól prišiel síce trochu neskôr, ale jasne sme dominovali. Bola tu dobrá atmosféra, ľudia si prišli na svoje. Osobne som sa cítil dobre, nastúpil som od začiatku. Mohol som dať gól, nepodarilo sa, hlavné je ale to, že sme vyhrali,“ povedal rýchlonohý útočník Popradu Marko Lukáč. V ostatných zápasoch nehráva na hrote útoku, ale na krídle. „Najlepšie sa cítim v útoku, ale všetko záleží na tréneroch. Momentálne som braný ako krajný záložník. Tam, kde ma tréneri postavia, tam budem hrať,“ doplnil Lukáč.

Vysoká nad Kysucou - FK Poprad
Miroslav Daško z FK Poprad sa predstavil s kapitánskou páskou

Dôležitý bol prvý gól

V druhom polčase hostia kontrolovali dianie na ihrisku, hoci za stavu 0:2 sa parádnym zákrokom blysol gólman Knurovský, ktorý našich podržal. Po góloch Horodníka, Holiša a Janča upravili Popradčania na konečných 0:5. „Vedeli sme, že pohárové zápasy sú nevyspytateľné. Stáva sa, že favorit zakopne a snažili sme sa urobiť všetko preto, aby sme to neboli my. Pristúpili sme k tomu zodpovedne, aj keď sme sa nevyhli nejakým zaváhaniam. Bola to pre nás „povinná jazda“, sme radi, že sme to zvládli. Čím dlhšie by bolo 0:0, boli by sme nervóznejší a domáci v laufe. Prvý gól bol preto veľmi dôležitý. Čakáme, koho nám žreb prisúdi ďalej,“ zhodnotil skúsený obranca FK Poprad Miroslav Daško, ktorý nastúpil s kapitánskou páskou a umne rozdával pokyny svojim spoluhráčom.

Ďalšie kolo Slovnaft Cupu je na programe o dva týždne. Bielo-modrí si na meno ďalšieho súpera musia ešte počkať, keďže po treťom kole sa pohár vyžrebuje nanovo. „Hlavne po mentálnej stránke som nabádal chlapcov, aby nič nepodcenili. Preto sme apelovali predovšetkým na úvod, hrali sme dobre a zaslúžene sme vyhrali. Priestor dostali hráči zo širšieho kádra. Potrebovali sme, aby si niektorí hráči oddýchli,“ zdôraznil asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.