FK Poprad


Oficiálna stránka

V pohári nás preverí rozbehnutá Petržalka

Ďalší anglický týždeň čaká futbalistov FK Poprad. Už dnes cestujú bielo-modrí do hlavného mesta, kde ich zajtra v 4. kole Slovnaft Cupu čaká domáci FC Petržalka. V nedeľu 1. októbra potom hrajú na opačnom konci republiky, v Trebišove.

Ján Malec - FK Poprad
Ján Malec z FK Poprad sa teší na ďalší anglický týždeň

Na umelej tráve

„Osobne mám rád anglické týždne. O to lepšie to je, keď sme na víťaznej vlne. Nič lepšie sa nám nemohlo stať ako vyhrať predošlé zápasy. Smelo sa môžeme pozerať dopredu. Petržalka má výborných hráčov na čele s Jurajom Piroskom, osobne tam poznám aj trénerov. Určite nemôžeme nič podceniť. Nové pre nás bude to, že tam budeme hrať na umelej tráve. Túžime po víťazstve,“ uviedol pred pohárovým duelom brankár FK Poprad Ján Malec.

Viktor Maťaš - FK Poprad
Viktor Maťaš vie, že pohár je nevyspytateľná súťaž

Pohár je nevyspytateľná súťaž

FC Petržalka je v tretej lige Bratislava po ôsmich kolách na čele tabuľky. Na svojom konte má šesť víťazstiev a dve remízy, v kolónke prehier jej svieti nula. Skóre 25:4 tiež vzbudzuje rešpekt.

„O súperovi vieme to, že Petržalka sa snaží dostať tam, kde bola predtým, teda do prvej ligy. Určite to nebude žiaden treťoligový, ale vyrovnaný súper. Určite si na nás veria, ale aj my na nich. Máme mužstvo na to, aby sme to zvládli. Tešíme sa na zápas,“ povedal univerzál FK Poprad Viktor Maťaš, ktorý vie, že pohár má svoje špecifiká. „Pohár je nevyspytateľná súťaž. Treba ísť od zápasu k zápasu. Vieme, že favoriti z neho zaradom vylietavajú. Medzev vyradil Senicu, vypadli aj ďalší prvoligisti. O to je krajšie, keď sa postúpi ďaleko,“ dodal Maťaš.

Stano Šesták - FK Poprad
Aj proti Interu potvrdil Stano Šesták svoje kanonierske schopnosti

Musia hrať trpezlivo

V pohárovom zápase s Popradom by na štadióne mohla byť dobrá kulisa. Ostatný majstrovský derby zápas Petržalky proti Slovanu Bratislava B totiž sledovalo na tribúne takmer dvetisíc divákov!

„Najväčším špecifikom bude to, že budeme hrať na umelej tráve. Je to niečo úplne iné ako na prírodnej. Pre domácich to určite bude veľká výhoda. Je to mužstvo so svojou históriou, so zázemím i fanúšikovskou podporou. Majú tam skúseného Pirosku, ktorý má za sebou peknú kariéru. Určite to nebude jednoduchý zápas, musíme hrať trpezlivo,“ zdôraznil hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták.