V podtatranskom derby sme zbíjali na Liptove

Po domácej prehre so Skalicou vycestovali hráči A-mužstva na druholigový zápas 5. kola do Liptovského Mikuláša s jasným zámerom bodovať naplno. Po góloch Dragana Andrića a Lopez Da Silvu Juniora sa nám to podarilo.

V podtatranskom derby sme začali aktívnejšie a v úvodných desiatich minútach sa hralo prakticky iba na polovici domácich. Tí sa postupne osmelili a v 13. minúte pohrozili Stašom. V 20. minúte sa po rýchlej akcii našich po pravom krídle dostala lopta až k osamotenému Andrićovi a ten zaznamenal svoj premiérový gól v drese FK Poprad. Liptáci sa snažili ohroziť Malecovu bránu, ale obrana bielo-modrých orlov stála na pevných nohách. Po zmene strán sme začali excelentne. V 47. minúte po priamom kope Kukoľa si loptu vo vzduchu našiel Da Silva Junior a hlavou ju poslal do siete – 0:2. V 58. minúte vytiahol bravúrny zákrok Malec, keď nohou reflexívne vykopol loptu pred zakončujúcim Stašom. Klinec do domácej rakvy mohol pridať Andrić, no svoj druhý gól nepridal. V 78. minúte sa hráči Tatrana mohli vrátiť späť do hry, keď Kotora poslal loptu do ohňa a Malec na viackrát perfektne zakročil a zatiahol roletu. V záverečnej desaťminútovke sme si umnou hrou držali súpera na dištanc a do tabuľky sme si pripísali cenné tri body. Pochvalu si zaslúži aj početný fanklub FK Poprad, ktorý vytvoril na Liptove svojmu mužstvu domácu atmosféru.

FK Poprad - MFK Tatran L. Mikuláš
Ján Malec predviedol na Liptove parádne zákroky

hlasy po zápase

Štefan Zaťko (tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš): „Vieme, že súper má kvalitu. Ide o to, aké výkony podávame v poslednej dobe, ako sme nedisciplinovaní a to ma mrzí najviac. Ja som si týchto hráčov vybral a zatiaľ nenapĺňajú predstavy vedenia klubu, fanúšikov a určite ani moje. Musíme s tým niečo urobiť, aby sme boli v ďalších zápasoch lepší. Keď nás súper pritlačiť, nevedeli sme to vyriešiť. Rozhoduje sa 20 metrov od brány. Detaily sme nezvládli, naopak, súper nás potrestal.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Videli sme dobrý, útočný futbal z obidvoch strán. Gólových príležitostí bolo dosť. Víťazný gól strelil Dragan Andrić, ktorému sme dali príležitosť od úvodu. Dostával sa do šancí, nesklamal. Trochu sme pozmenili formácie a stále je na čom pracovať. Zásahov do zostavy bolo dosť, ale asi boli pozitívne.“

Dragan Andrić (FK Poprad): „Sme spokojní, máme tri body, ktoré sme stratili doma so Skalicou. Vedeli sme, čo máme hrať, čakali sme na svoje šance a využili sme ich. Som vďačný trénerovi za to, že mi dal dôveru. Som útočník, čakajú sa odomňa góly. Škoda, že som nepridal ďalší, šance na to boli. Prvoradé je ale víťazstvo.“