V Podbrezovej sme vyhrali rozdielom triedy

Perfektný výkon podali dnes futbalisti nášho druholigového A-tímu na ihrisku minuloročného Fortunaligistu z Podbrezovej. V zápase 2. kola sme vyhrali na Horehroní presvedčivo 3:0 a vyšvihli sa do čela tabuľky. Po dvoch kolách máme na svojom konte plný počet šiestich bodov a skóre 4:0.

V Podbrezovej sme mohli gólovo udrieť už v 1. minúte, keď Jančo svojou štipľavou strelou z hranice šestnástky prinútil Maceja k dobrému zákroku. Aj ďalšie minúty patrili našim hráčom, ktorí mali loptu častejšie na kopačkách. V 18. minúte sa na hranici pokutového územia dostal k lopte aktívny Jančo a trafil exportne pod brvno – 0:1. Domáci sa snažili odpovedať, no obrana bielo-modrých stála na pevných nohách. Malec v našej bráne nemal veľa práce a pri sporadických zákrokoch pôsobil istým dojmom. V 31. minúte vypálil Kukoľ z 25 metrov presne k pravej žrdi a po druhýkrát rozvlnil sieť. Zaskočení domáci kazia prihrávky a na ich kopačky sa vkráda ešte väčšia nervozita. Po zmene strán sa „železiari“ snažia vybehnúť na svojho súpera, ale do vyloženej gólovej šance sa nedostávajú. Naopak, v 59. minúte predvedieme najkrajšiu akciu stretnutia. Začne i gólovo ju zakončí s chuťou hrajúci Kukoľ, ktorý po sklepnutí lopty od Slebodníka triafa nechytateľne – 0:3. Zdecimovaní Horehronci sú zrelí na uterák a čakajú na záverečný hvizd. V záverečnej štvrťhodine sa ešte do tutoviek dostanú Slebodník aj Jančo, ale skóre sa už nemení. Bodku za vydareným duelom dáva v 90. minúte Kukoľ, ktorému Macej nedovolí radovať sa z hetriku. Po parádnom predstavení nechýbala víťazná ďakovačka s popradským fanklubom, ktorý bolo počuť počas celého stretnutia.

Podbrezová - FK Poprad
Vlado Kukoľ strelil v Podbrezovej dva góly

hlasy po zápase

Vladimír Veselý (tréner FK Železiarne Podbrezová): „Vedeli sme, že Poprad má kvalitné mužstvo. V prvom polčase boli hostia maximálne efektívni, predviedli dve nádherné gólové strely. Pôsobili sme nervóznym dojmom. Chceli sme s tým niečo urobiť, urobili sme dve striedania. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie, ale do nejakej šance sme sa nedostali. Poprad si to skúsene uhral, má kvalitných hráčov. Víťazstvo hostí je zaslúžené.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Počas týždňa sme sa na súpera dobre pripravili. Pomohol nám rýchly gól Janča. Dôležité bolo, že v defenzívnej činnosti sme hrali bezchybne. Súper si nevytvoril vážnejšiu gólovú príležitosť. Domácim sme stále podkurovali, druhý gól nás ešte viac upokojil. Cez prestávku sme si povedali, že chceme vyhrať aj druhý polčas, čo sa nám podarilo. Po treťom góle bolo o osude stretnutia rozhodnuté. Aj keď vždy sa dá hrať lepšie, som spokojný s individuálnymi výkonmi. Dali sme pekné góly, teší ma aj nula vzadu.“

Ján Malec (FK Poprad): „Toto víťazstvo chutí nádherne, každé jedno si treba vážiť, hlavne na začiatku sezóny, kedy sa každé mužstvo potrebuje zohrať. Strelili sme tri góly, vzadu sme ostali s čistým štítom. Očakával som, že Podbrezová bude chcieť hrať futbal, má mladých hráčov. Boli sme efektívni v koncovke, ukázala sa aj naša skúsenosť. Vstup do sezóny nám vyšiel, ale ako povedal v šatni „Zoši“ – padnime dolu z hrušky, vyhrali sme prvé dva zápasy, čaká nás ďalší súper.“