V piatok hostíme rezervu Ružomberka

Trochu netradične v piatok odohrá naše A-mužstvo stretnutie 14. kola druhej ligy. Zajtra od 16. hodiny v NTC Poprad privítame jedného z nováčikov súťaže – MFK Ružomberok B. Po dvoch prehrách v rade bez streleného gólu sme naplno zabodovali v nedeľu v Šamoríne, kde sme vyhrali 1:0. Náš zajtrajší súper spod Čebraťa mal počas uplynulého víkendu voľno, keďže jeho majstrovský súboj s Podbrezovou bol preložený na neskorší termín. Situácia na čele tabuľky sa po ostatnom kole pekne zdramatizovala. Vykryštalizovala sa silná päťka, ktorú delí iba päť bodov. Vedúce duo – Banská Bystrica a Dubnica má 31 bodov, Žilina B a naše mužstvo 27 bodov a piata Skalica 26. V Šamoríne odohral celých 90 minút univerzál Viktor Maťaš, ktorý nastúpil na krídelnom poste. Svoj dobrý výkon mohol vyšperkovať gólom, keď z vyše 20 metrov opečiatkoval pravú žrď domácej brány.

FK Poprad - Maťaš
Viktor Maťaš – FK Poprad

Viktor, v piatok nás na domácom štadióne čaká MFK Ružomberok B. Aký zápas očakávaš?

Očakávam náročný zápas, keďže všetky B-mužstvá sú nevyspytateľné. My sa ale musíme pozerať iba sami na seba a odviesť proti rezerve Ružomberka kvalitný výkon.

V ostatnom zápase sme zabodovali naplno, keď sme si zo Šamorína po najtesnejšom víťazstve 1:0 priviezli domov tri body. Pomôže nám toto vydreté víťazstvo?

Každé víťazstvo sa ráta, či je to 1:0 alebo 3:0. Vyhralo sa, máme tri body a ideme ďalej.

Faktom ale je, že v poslednom čase sa trápime v koncovke. Gólových šancí síce máme dosť, ale gólov strieľame málo. V úvode sezóny nám to sypalo viac. Čím to je, čo treba zlepšiť?

Je pravda, že teraz dávame menej gólov. Myslím si, že je to o tom pokoji v zakončení. Verím, že tie góly prídu, keďže šancí si stále vytvárame dosť.

Ako by si pozval fanúšikov, keďže hráme trochu netradične v piatok o 16. hodine?

Všetkých fanúšikov chcem pozvať na štadión, verím, že nás prídu povzbudiť. Bolo by fajn, aby sme spolu vytvorili dobrú kulisu a videli pekný futbal.

Do konca jesene ostáva odohrať ešte štyri kolá. Na lídra momentálne strácame zo 4. miesta štyri body. Ako vysoko by sme sa chceli dostať pred zimnou prestávkou?

Myslím si, že treba ísť od zápasu k zápasu a nepozerať sa koľko stretnutí je ešte pred nami. Na konci sa potom uvidí.