V Petržalke sme predviedli perfektný obrat

Dokonalý obrat predviedli hráči nášho A-tímu v dnešnom zápase 9. kola druhej ligy na umelej tráve v Petržalke. Po prvom polčase sme síce prehrávali 0:1, keď sme inkasovali gól do šatne v nadstavenom čase, no tromi gólmi po zmene strán sme vývoj duelu otočili. V tabuľke ostávame na treťom mieste s trojbodovou stratou na vedúcu Dubnicu. Najbližší zápas odohráme doma v piatok, keď privítame Slavoj Trebišov.

V hlavnom meste sme začali aktívne a v úvodnej štvrťhodine sme boli lepším mužstvom. V 18. minúte pohrozili domáci, keď priamy kop Gašparoviča z hranice šestnástky musel Malec vyraziť na rohový kop. Hra sa postupne vyrovnala a presťahovala prevažne medzi šestnástky. V 41. minúte nebezpečne po zemi pálil Andrić, no lopta iba tesne minula pravú žrď. Už o minútu bolo horúco pred Malecom, ale v trme-vrme sa lepšie zorientovali naši hráči a loptu odkopli do bezpečia. V nadstavenom čase prvého polčasu sa domáci dočkali, keď po zaváhaní Pajera sa k lopte poľahky dostal Almási a nedal Malecovi šancu – 1:0. Druhý polčas sme začali ešte lepšie ako ten prvý. V 52. minúte sa k lopte dostal Junior a bolo 1:1. O päť minút na to pohrozili domáci a Horváth musel hasiť v poslednej chvíli pred Gašparovičom. V 63. minúte potiahol akciu po ľavej strane Grešák, presným centrom našiel Arevala a bolo 1:2. Petržalčania znervózneli a v 84. minúte prehrávali už 1:3, keď po faule Krisztína na Grešáka bezpečne premenil Horváth pokutový kop. V závere sa žiaden tlak domácich nekonal a tak si z Petržalky zaslúžene odvážame cenné víťazstvo.

FK Poprad - Arevalo
Víťazný gól v Petržalke strelil Arevalo

hlasy po zápase

Jozef Dojčan (tréner FC Petržalka): „Prvý polčas sme hrali veľmi dobre, organizovane, súpera sme pustili do dvoch striel spoza šestnástky. Išli sme do vedenia, povedali si, v čom chceme pokračovať. Druhý polčas začal úplne odlišne ako sme si to predstavovali. Robíme veľké chyby vzadu, to už nie je o systéme, ale o osobnej zodpovednosti. Dostávame veľa gólov a nedokážeme sa z toho poučiť. Musíme na tom ďalej pracovať. Vedeli sme o veľkej kvalite Popradu, chceli sme hrať svoj štýl, prvý polčas sme hrali veľmi dobre. Rozhodlo to, že sme súperovi prenechali centrálnu zónu.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Videli sme veľmi dobré druholigové stretnutie aj vďaka nášmu dobrému výkonu. Dovolím si tvrdiť, že sme vyhrali zaslúžene, pretože sme mali viac gólových príležitostí ako domáci. Škoda inkasovaného gólu, ale ten nás cez polčas vyburcoval k lepšiemu výkonu. V druhom polčase sme predviedli jeden zodpovedný, dobrý výkon, boli sme nepríjemní v útočnej fáze hry a dali sme pekné tri góly. Do Popradu si vezieme dôležité tri body. Pochváliť musím Grešáka, ktorý bol v druhom polčase rozhodujúcim hráčom, keďže pripravil situácie pri druhom i treťom góle.“

Pozn.: hlasy po zápase – zdroj: Futbalnet TV