fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Veľmi dobrým herným prejavom sa prezentovali hráči nášho A-mužstva vo včerajšom prípravnom zápase v Nitre. Na tréningovom ihrisku s prírodnou trávou sme pod Zoborom boli domácemu prvoligistovi viac ako vyrovnaným súperom. Výsledkovo sme síce na domácich nestačili, keď sme prehrali 0:2, no herne sme súpera prevýšili, hlavne v druhom polčase. Nitrania sa presadili po polhodine hry a potom v samom závere, keď v 90. minúte po brejkovej situácii uzavreli skóre.

Stretnutie, ktoré bolo pre domácich generálkou pred odvetnou jarnou časťou súťaže sa hralo za mimoriadne veterného počasia. V prvom polčase hrali s vetrom v chrbte domáci, v druhom my. Najbližšie ku gólu bol v 75. minúte Arevalo, ktorý opečiatkoval konštrukciu domácej brány.

„Výsledok určite zamrzí, ale stále sme v príprave. Myslím si, že v oboch polčasoch sme viac dominovali na lopte. Mali sme tam dosť šancí a domáci z ojedinelej strely dali gól. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako ten prvý. Hrali sme ešte s vetrom, takže tlak sme ešte zvýšili. Bolo tam nespočetné množstvo šancí a na úplnom konci, keď sme už hrali vabank na troch obrancov sme inkasovali druhý gól,“ zhodnotil stretnutie náš obranca Martin Luberda, ktorý odohral druhý polčas a v záverečných minútach sa zo stopérskeho postu presunul na hrot útoku.

FK Poprad - Nitra - Grešák
Matej Grešák v zápase proti Nitre

prvýkrát na prírodnej tráve

Hralo sa na náročnom teréne a za silného vetra, ktorý ovplyvnil hru oboch tímov. „Hrali sme prvýkrát na prírodnej tráve, nohy nepracovali tak ako by mali, keďže mesiac trénujeme na umelej tráve. Bolo to o to ťažšie, ale chlapci k tomu pristúpili zodpovedne a pracovali sme dobre. Aj vzhľadom na terén vyzerala hra celkom slušne. Herne sme boli lepším mužstvom ako Nitra,“ zdôraznil Luberda, ktorý sa po minuloročnom ťažkom zranení pomaly dostáva do formy a hernej pohody. „Prvé dva-tri týždne boli pre mňa náročnejšie. Pomaly sa do toho dostávam, hral som tretí zápas 45 minút. Snáď to bude každým tréningom a zápasom lepšie,“ uzavrel Luberda.

Spokojný s predvedeným výkonom mohol byť aj tréner Jaroslav Belejčák, ktorý však vie, že stále je čo zlepšovať. „Hral sa obojstranne útočný futbal. Domáci svoje šance využili, my nie. S výsledkom spokojný byť nemôžem, s výkonom celkom áno. Silný vietor určite ovplyvnil hru, podmienky však boli pre oba tímy rovnaké. V útoku sme mali niekedy zlý výber miesta, na tom ešte musíme popracovať. Tie góly nám aj v tomto zápase chýbali, šance boli. Ideme ďalej,“ konštatoval Belejčák.

Najbližší zápas odohráme v sobotu 8. februára na umelej tráve v Tatranskej Lomnici o 11. hodine proti Bánovej.

FC Nitra – FK Poprad 2:0 (1:0)

FK POPRAD: Vavrúš – Jurčišin, Zekucia, Horváth, Grešák – Oscar, Gallovič, Kanu, Arevalo – Slebodník, Andrić. Striedali: Maťaš, Luberda, Jančak, Luterán, Arthur.

X