FK Poprad


Oficiálna stránka

V mrazivej generálke nezahriali ani góly

Poriadne mrazivá bola sobotňajšia generálka nášho A-mužstva proti druholigovému účastníkovi z Poľska. V Národnom tréningovom centre v Poprade sme sa s FKS Stal Mielec rozišli po bezgólovej remíze.

Hŕstku uzimených domácich a hosťujúcich divákov i poctivo povzbudzujúcich členov fanklubu FK Poprad nezahriali ani góly. Hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami a gólových príležitostí bolo ako šafranu. Bielo-modrí nastúpili bez viacerých zranených či chorých hráčov základnej zostavy. Na súpiske chýbali Hric, Hatok, Maťaš i Daško. Dianie na ihrisku ovplyvnil aj náročný terén, preto prevládala na oboch stranách najmä bojovnosť.

FK Poprad - Mielec
Fanklub FK Poprad počas zápasu s FKS Stal Mielec

terén bol najväčšou prekážkou

„Možno predpokladať, že na jar budú terény asi v takom stave ako tomu bolo dnes. Ťažko sa na tom pohybovalo, chlapci sa museli vysporiadať aj s mrazivým počasím. Technická úroveň preto bola na druhom mieste. Nedá sa im nič vyčítať, odbojovali to. Škoda záverečného tlaku, že sme sa nepresadili zo štandartných situácií,“ uviedol asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák. Do zápasu postupne zaradil okrem druhého brankára všetkých hráčov, ktorých mal k dispozícii. Oddnes by sa do tréningového procesu mali zapojiť všetci, aj tí, ktorí neboli v sobotu k dispozícii. Hráči si po stredajšom návrate z Turecka museli rýchlo zvyknúť na celkom iné klimatické podmienky. Zatiaľ čo na sústredení v krajine polmesiaca mali okolo 15 až 20 stupňov, teploty v Poprade klesli na hodnoty -10 až -20. „Nie je to nič príjemné prísť do takých mrazov z jarných teplôt. Je to realita, máme dva týždne na to, aby sme sa aklimatizovali a urobili všetko preto, aby bol náš vstup do jarnej časti úspešný,“ poznamenal Dvorožňák.

FK Poprad - Mielec
Zápasu chýbalo gólové korenie

Už sa tešia na jar

Aj podľa kapitána FK Poprad Vladislava Palšu bol najväčšou prekážkou terén. „Je trochu náročné hrať v takomto mraze, hlavne pri tomto nepríjemnom vetre. Ihrisko tiež nebolo dobré, bolo dosť rozbité. V prvých jarných kolách to asi bude podobné. Hral sa dosť opatrný futbal medzi šestnástkami. Škoda, že sme sa nepresadili zo štandartných situácií, ktorých sme mali dosť. Mielec hrá druhú poľskú ligu a má svoju kvalitu. Zápas splnil očakávania. V nohách máme dosť prípravných zápasov, teraz sa už tešíme na prvý majstrovský zápas jarnej časti,“ povedal po generálke Palša.

Zimná príprava pomaly finišuje. Už v piatok mali odohrať Popradčania úvodný zápas jarnej časti doma proti Bardejovu, ktorý sa však odložil na neskorší termín (27. marca). Úvodný jarný duel by tak mali odohrať 10. marca v Liptovskom Mikuláši. „Napriek tomu ďalej pokračujeme v súťažnom mikrocykle. Sme nastavení na prvý zápas, aj keď je odložený. Pre nás to v podstate neznamená nič, akurát, že začneme súbojom vonku. Na to sa pripravíme,“ dodal Dvorožňák.