fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Osem kôl ostáva do konca sezóny v druhej lige. Situácia na čele i na chvoste tabuľky sa dramatizuje a v každom kole sa hrá o veľa. Bielo-modrí orli sa v najbližšom stretnutí 23. kola predstavia na ihrisku KFC Komárno. Pôjde o súboj tabuľkových susedov, keďže naši chalani sú na 4. mieste a „lodiari“ hneď za nami so štvorbodovým mankom.

Po ostatnom kole sa špica tabuľky o niečo nahustila, keďže vedúce Pohronie prehralo v Dubnici. Nevyhral ani Liptovský Mikuláš, naopak, naplno zabodovala Skalica, aj náš FK Poprad. Postupová prvá priečka momentálne patrí Pohroniu so 46 bodmi. Boj o druhé barážové miesto je veľmi napínavý, keďže druhá Skalica a tretí Liptovský Mikuláš majú po 40 bodov a my iba o jeden bod menej.

V sobotu cestujeme do Komárna, s ktorým sme na jeseň prehrali doma 0:2. Bol to obojstranne veľmi kvalitný súboj a niečo podobné možno očakávať aj v jarnej odvete. „Vieme o tom, že Komárno má veľkú kvalitu. Presvedčili sme sa o tom aj na jeseň. Musíme hrať maximálne zodpovedne v defenzíve. Poctivo vzadu a byť nebezpeční smerom dopredu. Súper patrí medzi top päťku a svojimi výsledkami to aj potvrdzuje. Predpokladám, že oba tímy budú chcieť hrať futbal. Majú vo svojich radoch Nurkovića, ktorý je obávaný kanonier. Budeme sa na neho počas týždňa pripravovať. Pevne verím, že ho vymažeme z hry a že to pomôže k dobrému výsledku,“ uviedol tréner FK Poprad Marek Petruš.

FK Poprad - Komárno
Viktor Maťaš v bežeckom súboji

súboj kanonierov

V Komárne pôjde aj o súboj dvoch elitných kanonierov celej súťaže. Domáci Samir Nurković nastrieľal v prebiehajúcej sezóne už 16 gólov a v tabuľke kanonierov je na druhom mieste za Vujoševićom z Dubnice, ktorý má na svojom konte 19 presných zásahov. Náš Stano Šesták prekonal súperových brankárov doposiaľ 13-krát. „Do Komárna musíme ísť s pokorou a hrať jednoducho, zo zabezpečenej obrany. V Lipanoch, aj na Lokomotíve Košice sme chceli hrať futbal a ihriská nám k tomu veľmi nepomohli. Strašne sa nadrieme na každý jeden gól, pozitívom je, že sme naposledy proti Žiline B neinkasovali. Na jeseň to bol proti Komárnu fantastický zápas. Verím, že to tak bude aj v Komárne, s tým, že oni sa musia doťahovať na nás, takže treba trochu použiť aj hlavu. Dúfam, že pripravíme dobrú taktiku,“ zaželal si Stano Šesták.

X