FK Poprad


Oficiálna stránka

V Dubnici súboj dvoch ofenzívnych tímov

Futbalisti druholigového FK Poprad odohrajú zajtra posledný zápas vonku jesennej časti súťažného ročníka. Bielo-modrí orli nastúpia od 13. hodiny na ihrisku jedného z nováčikov súťaže, FK Dubnica nad Váhom. Naši chlapci sú na piatom mieste tabuľky s 26 bodmi. Dubničania sú o dve priečky nižšie s 20 bodmi. V uplynulom kole sa obom tímom darilo. My sme vyhrali v Petržalke 2:1, Dubnica doma rozdrvila dovtedy vedúcu Skalicu 4:0.

„Dubnica predviedla v prvom zápase u nás sympatický výkon. Hrala otvorený, útočný futbal, musíme byť na to dobre pripravení. Aj posledný výsledok so Skalicou nasvedčuje tomu, že je to kvalitný celok smerom dopredu. Aj my sa ale po troch úspešných výsledkoch nachádzame v dobrej pohode. Aj v Dubnici chceme získať nejaké body zvonku,“ uviedol tréner FK Poprad Marek Petruš.

FK Poprad
V domácom zápase sme nad Dubnicou vyhrali 2:1

do konca jesene neprehrať

S Dubnicou sme sa stretli v 1. kole, keď sme doma vyhrali tesne 2:1. Zaujímavosťou je, že práve FK Poprad a FK Dubnica nad Váhom sú doposiaľ dva najofenzívnejšie celky súťaže. S 35 strelenými gólmi sme na čele tejto štatistiky, Dubnica je na druhom mieste s 32 presnými zásahmi.

„Už po domácom zápase s Bardejovom som povedal, že naším cieľom je do konca jesennej časti neprehrať. Zatiaľ to napĺňame a v tomto trende chceme pokračovať. Chceme sa bodovo dotiahnuť na špičku súťaže. V Dubnici nebudeme na sto percent môcť rátať so zraneným Grešákom. Ináč sa mužstvo dalo zdravotne do poriadku, či už Streňo, Kica alebo Palša. Trénovať už začal aj Šesták. Dúfam, že nastúpime v čo najsilnejšej zostave,“ zaželal si popradský kouč.

Veľavravný je aj pohľad na tabuľku strelcov, kde kraľuje 14-gólový Dubničan Miladin Vujošević. „Je to kanonier, na ktorého si treba dávať pozor. Aj u nás dal gól, hoci z pokutového kopu. Dubnica má aj nebezpečné kraje, majú viacero dobrých hráčov hlavne smerom dopredu. Vieme aj o nedostatkoch, o ktorých nebudem hovoriť,“ dodal Petruš.