fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Veľmi sympatickým výkonom sa dnes predviedli hráči nášho A-mužstva v Dubnici nad Váhom. Po vysokej domácej prehre spred týždňa proti Banskej Bystrici sme na ihrisku druhého celku druhej ligy senzačne siahali na body.

Už v 2. minúte otvoril skóre dôrazný Slebodník, keď potrestal zaváhanie domáceho brankára s obrancom. Na konci úvodnej štvrťhodiny sme mohli viesť už o dva góly, keď po prudkom pokuse Jurčišina si domáci Janček takmer strelil vlastný gól. V závere prvého polčasu pohrozili domáci Jakúbekom a Levaiom, Vavrúš však neinkasoval. V 51. minúte pálil z diaľky Luberda a s jeho delovkou mal Digaňa poriadne problémy. V 79. minúte sa domácim poradilo aj so šťastím vyrovnať, keď Dávidík namiesto centra poslal loptu na bránu Vavrúša a tá nečakane skončila v sieti. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť, v 89. minúte striedajúci Párkaň strhol víťazstvo na stranu Dubničanov.

FK Dubnica nad Váhom – FK Poprad 2:1 (0:1)

Góly: 79. Dávidík, 89. Párkaň – 2. Slebodník.

Pred 380 divákmi rozhodoval Kišš.

ŽK: Matúš, Jakúbek, Janček – Slebodník, Grešák, Legnani.

FK POPRAD: Vavrúš – Jurčišin, Kuc, Horváth, Luberda – Grešák (87. Matalík), Šoltíšik (71. Dzurjo), Hurný (90. Rumanský), Luterán – Legnani, Slebodník.

Matej Grešák - FK Poprad
Matej Grešák – FK Poprad

hlasy po zápase

Peter Gergely (asistent trénera FK Dubnica nad Váhom): „Dostali sme lacný gól, čo ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Prvý polčas sme sa nevedeli dostať do tempa a nemali sme ani nejaké veľké šance. Verili sme, že v závere to môžeme otočiť, čo sa aj podarilo. Hostia majú veľa mladých dorastencov a nevydržali to až do konca. Mužstvo ukázalo charakter, až do konca išlo za víťazstvom. Som rád, že sme vyhrali.“

Jaroslav Belejčák (tréner FK Poprad): „Každá prehra mrzí a určite aj táto. Nie som spokojný s výsledkom, ale s výkonom áno. Po prehre s Banskou Bystricou bolo ťažké dať mužstvo dokopy, ale chlapci ukázali, že majú predpoklady sa rozvíjať a že z nich môžu vyrásť dobrí futbalisti.“

Zdroj: futbalnet.tv

X